Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Otwieramy 101. wielofunkcyjne boisko - powstało w Kiełpinie Górnym!

Drugą setkę nowych, wielofunkcyjnych boisk powstających przy szkołach w Gdańsku otwiera kompleks sportowy przy szkole podstawowej nr 84 im. Jana Brzechwy w dzielnicy Kiełpino Górne. Uroczystość otwarcia boiska – z udziałem prezydenta Pawła Adamowicza – odbędzie się w środę, 10 października o godz. 08:45 w szkole podstawowej przy ul. Otomińskiej 72.

A
A

Otwarcie boiska połączone będzie ze świętem patrona szkoły, Jana Brzechwy - jednego z najwybitniejszych polskich autorów dla dzieci.

Do dyspozycji uczniów i mieszkańców powstało ogrodzone, oświetlone boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 38 na 24 metry. Jest monitorowane i wyposażone w urządzenia sportowe i elementy małej architektury. Boisko może być wykorzystane m.in. do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Jego budowa kosztowała 924 tys. zł.

Niewielka, osiedlowa szkoła podstawowa nr 84 w dzielnicy Kiełpino Górne została w ub. roku rozbudowana, powstał m.in. nowy dwukondygnacyjny budynek o pow. użytkowej ok. 2 tys. m kw. a stara część szkoły została zmodernizowana. W placówce powstała m.in. nowoczesna sala językowa. W bieżącym roku uczy się w niej 320 uczniów w 15 oddziałach.

 W minionych 12. latach przy gdańskich szkołach powstało sto nowoczesnych boisk. Gdańsk jest krajowym liderem pod tym względem. Większość placówek ma już do dyspozycji nowoczesne kompleksy sportowe. Intencją władz miasta jest aby przy każdej szkole było nowe boisko.

Link do wykazu wszystkich boisk i zasad korzystania z nowych obiektów:

https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/nowe-boiska-nowe-mozliwosci-zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104

 

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy