Oświadczenie w sprawie objęcia nadzorem ABW konkursu na dyrektora ECS
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Oświadczenie w sprawie objęcia nadzorem ABW konkursu na dyrektora ECS

Oświadczenie w sprawie objęcia nadzorem ABW konkursu na dyrektora ECS
Miasto Gdańsk zwróci się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o objęcie specjalnym nadzorem trwającej procedury konkursowej na dyrektora ECS. To efekt dzisiejszych informacji Gazety Wyborczej o proputinowskiej działalności kandydatki na dyrektora Elżbiety Grabarek - Bartoszewicz, promowanej przez posła na sejm RP.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

OŚWIADCZENIE

W związku z opublikowanymi 22 września br. informacjami Gazety Wyborczej Trójmiasto, popartymi konkretnymi dowodami, że kandydatka na dyrektora ECS, pani Elżbieta Grabarek - Bartoszewicz jest członkiem władz Polskiego Komitetu Słowiańskiego, a zatem działaczką proputinowskiej organizacji w Polsce, miasto Gdańsk zwróci się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o objęcie specjalnym nadzorem trwającej procedury konkursowej na dyrektora ECS.
Miasto Gdańsk jest szczególnie zaniepokojone próbą wpłynięcia na komisję konkursową i promowaniem tej kandydatury przez posła na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kacpra Płażyńskiego oraz miejskich radnych z nim powiązanych.
Europejskie Centrum Solidarności jest instytucją kultury współprowadzoną przez miasto Gdańsk, samorząd województwa pomorskiego i państwo polskie - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odgrywa szczególną rolę przedstawiając polską narrację związaną ze zmianami polityczno-gospodarczymi po 1989 roku, ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn i konsekwencji rozpadu Związku Radzieckiego. Jak wiemy Władimir Putin publicznie marzy o powrocie do czasów sprzed rozpadu ZSSR.

Daniel Stenzel
rzecznik prasowy prezydent Gdańska

Referat PrasowyUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Referat Prasowy - najnowsze