PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR zaprasza na dzień otwarty

Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR zaprasza na dzień otwarty
Jeśli doświadczasz przemocy od bliskich lub znajomych, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Uzyskasz bezpłatne, fachowe wsparcie i informację o innych instytucjach i organizacjach pozarządowych udzielających pomocy.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W środę, 7 grudnia w godz. od 9.00 do 18.00 specjaliści OIK MOPR przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie zapraszają do kontaktu osobistego i telefonicznego (tel.: 58 511 01 21 lub kom: 797 909 112) osoby, które doświadczają agresji zwłaszcza w rodzinie. W placówce odbędzie się dzień otwarty. To oferta dla gdańskiej młodzieży i dorosłych. Konsultacją, poradami służyć będą osobom potrzebującym psychologowie i pedagodzy Ośrodka. Podpowiedzą konkretne rozwiązania, które przeciwdziałają problemowi. W sytuacjach tego wymagających skierują też potrzebujących do instytucji i do organizacji pozarządowych, które m.in. udzielają bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej oraz prowadzą terapię dla osób doznających przemocy i dla osób ją stosujących. W razie potrzeby wskażą, gdzie uzyskać wsparcie socjalne, finansowe i rzeczowe. Powiedzą, czym jest i jak działa Procedura „Niebieskie Karty”. Konsultacje udzielane będą indywidualnie, z zachowaniem anonimowości.

Kampania „16 dni”

Dzień otwarty w OIK MOPR wpisuje się w „16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć”, kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Odbywa się ona m.in. w kraju i potrwa do 10 grudnia. W Gdańsku prowadzi ją Centrum Społeczności polsko - ukraińskiej, powołane przez Fundację LWF w Polsce. W siedzibie przy ul. Karmelickiej 1, w ramach „16 dni”’, mieszkanki m.in. mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach dotyczących radzenia sobie z agresją i warsztatach np. florystycznych oraz z makijażu. Więcej o tej ofercie wsparcia i aktywności można przeczytać w publikacji na portalu Gdańska.

001_flaga(1)