PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Odnalezione w Gdańsku. Koncert młodych muzyków w Domu Uphagena

29 września 2018 r., o godz. 17:00, w Domu Uphagena, oddziale Muzeum Gdańska wystąpią młodzi muzycy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Udział w koncercie jest bezpłatny.

A
A

„Odnalezione w Gdańsku” to ostatni z czterech koncertów w ramach projektu muzycznego „W Salonie Uphagenów” poświęconych muzyce tworzonej w Gdańsku… zarówno dawnej jak i współczesnej.

– Uczniowie zagrają szereg utworów, zarówno polskich, jak i tych, które powstały w innych częściach XVIII-wiecznej Europy. W przyszłych latach chcemy rozwinąć formułę programu w Domu Uphagena i przywrócić dawną tradycję koncertowania we wnętrzach zabytkowej kamienicy mieszczańskiej. Współpracując z młodymi muzykami budujemy przyszłość. Gorąco zachęcamy do udziału w koncercie oraz wspierania uczniów ich w ich pasji i nauce. Być może wśród nich zagra kilku z przyszłych wirtuozów muzyki – mówi dr Ewa Szymańska, z-ca dyrektora Muzeum Gdańska.

Półtoragodzinny koncert odbędzie się w sobotę, 29 września 2018 r. o godz. 17:00, w Domu Uphagena przy ul. Długiej 12. Wstęp jest bezpłatny.

Andrzej Gierszewski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Muzeum Gdańska