Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Od 1 marca weź znów udział loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca”

Hybrydowy samochód osobowy, rowery miejskie i hulajnogi elektryczne – to nagrody, które mogą wygrać osoby płacące podatek w Gdańsku. Zyskują zwycięzcy i zyskuje Gdańsk, bowiem ubiegłoroczne dochody z tego tytułu to ponad 11 mln zł, które przeznaczone są na przykład na zwiększenie liczby miejsc w żłobkach.

A
A
UMGDANSK.2019.02.04.plakat.PIT.01a(1)

Od trzech lat mieszkańcy Gdańska, którzy opłacą tutaj podatek, mogą wziąć udział w loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Niezmienne pozostają zasady udziału w loterii i charakterystyczna, granatowo-czerwona grafika. Bez względu na to, jak długo mieszkamy w Gdańsku, wystarczy, że rozliczymy swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych. W zeznaniu podatkowym liczy się miejsce zamieszkania a nie zameldowania.

W puli tegorocznej loterii znajduje się łącznie 26. nagród, które podkreślają że Gdańsk nieustanie promuje ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. To Gdańsk jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadziło bezpłatne parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym i typu plug-in. Stąd pomysł na nagrodę główną – hybrydową Toyotę Yaris w wersji premium. Kolejną nagrodą jest rower miejski Kross model TRANS 8.0, który ma zachęcić gdańszczan do użytkowania nowoczesnych dróg rowerowych. Ta nagroda jest też odniesieniem do aktywnej polityki rowerowej Gdańska, który od lat zajmuje czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach rowerowych i jest pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji dla najmłodszych „Rowerowy Maj”. W tegorocznej loterii będzie można również wygrać jedną z 10 hulajnóg XIAOMI MIJIA 365 z elektrycznym napędem, alternatywnym środkiem transportu do pracy czy na uczelnię.


Tysiące nowych podatników

Loteria wraz z Kartą Mieszkańca zachęca do opłacenia podatków w Gdańsku. Tego rodzaju synergia daje bardzo dobre efekty. Decyzję o rozliczeniu podatku w Gdańsku podjęło 4 622 nowych podatników. – To duży sukces, który motywuje do kontynuowania akcji i przekonywania „nowych” mieszkańców, żeby swój PIT złożyli w Gdańsku, gdzie na co dzień mieszkają, pracują, studiują i odpoczywają – mówi Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta. – Dzięki tym podatkom miasto może m.in. budować nowe baseny, zwiększać liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach, polepszać infrastrukturę drogową, co przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców.


Zgłoś udział

Już od 1 marca będzie można zgłosić się do trzeciej gdańskiej loterii na stronie www.gdansk.pl/pit. Wystarczy wypełnić formularz. W formularzu należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. A także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2018 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, również powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu formularza uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny. Na stronie loterii jest też dostępny kalkulator miejski, dzięki któremu można zobaczyć, ile pieniędzy z naszego podatku jest przeznaczonych np. na edukację, komunikację miejską czy kulturę.


Formularz rejestracyjny będzie aktywny do 5 maja.

W loterii „Pit w Gdańsku. Się opłaca” będą mogli wziąć udział obcokrajowcy, którzy żyją i pracują w Gdańsku. Dla nich przygotowano angielską wersję strony www.gdansk.pl/pit. Zgodnie z zasadami oni także mogą wziąć udział w loterii, o ile wcześniej rozliczą się w gdańskiej skarbówce. Każdy cudzoziemiec chcący wziąć udział w loterii będzie mógł teraz dowiedzieć się więcej o samej akcji, nagrodach i finalnie zarejestrować się w loterii.


Tu pomożemy ci zarejestrować się w loterii

Dla osób, które nie posiadają dostępu do Internetu przygotowano punkt rejestracyjny zlokalizowany na stanowisku nr 10 w Sali Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Punkt ten będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne rozwiązanie m.in. dla seniorów, którzy przy pomocy przeszkolonej osoby będą mogli wziąć udział w zabawie.

Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2019 roku. Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie Organizatora loterii - www.pitwgdansku.pl