PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nowe drzewa na ul. Worcella w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego

Zrealizowana została druga część projektu ZBO – Rewaloryzacja zieleni przyulicznej Starego Chełmu – ul. Worcella. W czwartek 28 października posadzono nowe drzewa. Istniejące szpalery uzupełnione zostały o 24 klony. Wykorzystano do tego hydroboxy.

A
A

Nasadzenia klonów to drugi etap rewaloryzacji zieleni na ul. Worcella. Pierwszy zrealizowany został latem tego roku. Wykonano wówczas badania gleby wokół szpalerów drzew, a następnie przeprowadzono zabiegi pielęgnacyjne. Tam gdzie było to konieczne wymieniona została gleba na mieszankę ziemi urodzajnej oraz kompostu. W innych miejscach rozbrukowana została nawierzchnia chodników w celu zwiększenia powierzchni zielonej, dla lepszego dostępu drzew do wód opadów.

Nasadzenia drzew na ul Worcella
Nasadzenia drzew na ul Worcella

Ponadto pasy zieleni uzupełnione zostały mieszanką traw odpornych na suszę oraz ogrodzone drewnianymi palikami. Zabezpiecza je to przed rozjeżdżaniem przez parkujące samochody. Dzięki tym zabiegom udało się poprawić warunki siedliskowe drzew, co pośrednio przekłada się na polepszenie ich stanu zdrowotnego.

W czwartek przeprowadzony został drugi etap rewaloryzacji. W jego ramach posadzone zostały 24 nowe klony, które uzupełniły istniejące szpalery. Wykorzystaliśmy do tego hydroboxy. To rodzaj usztywnionej poduszki wypełnionej hydrożelem, która magazynuje wodę. Zapewni to właściwe nawodnienie drzew, nawet w okresie niedoboru wód opadowych.

Magdalena Kiljan (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni