Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowa sala gimnastyczna i pasowanie „pierwszaków” w SP 35

Otwarcie sali gimnastycznej po remoncie, prezentacja pierwszej w Gdańsku tzw. ścieżki akrobatycznej oraz pasowanie uczniów klas pierwszych odbędą się dziś, w poniedziałek 15 października w Szkole Podstawowej nr 35 w Gdańsku przy ul. Wąsowicza. Uroczystości z udziałem prezydenta Pawła Adamowicz i zastępcy prezydenta ds. polityki społecznej, Piotra Kowalczuka rozpoczną się w szkole o godz. 15.00.

A
A

Do Szkoły podstawowej nr 35 z klasami sportowymi w Gdańsku – Oliwie uczęszcza 540 uczniów. Większość z nich trenuje, głównie łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie oraz piłkę ręczną. Tylko w tym roku uczniowie szkoły zdobyli m.in. pierwsze miejsca w Mistrzostwach Polski Żaka Starszego oraz w łyżwiarstwie figurowym pary tanecznej podczas Mistrzostw Polski.

W tym roku szkolnym uczniowie będą mogli korzystać ze świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej. Modernizacja Sali trwała od kwietnia do października tego roku. Podczas uroczystości zaprezentowana zostanie tzw. ścieżka akrobatyczna. SP 35 jest pierwszą szkołą w Gdańsku, która dysponuje takim sprzętem. W listopadzie do dyspozycji uczniów ma być oddana też druga sala gimnastyczna, przy ul. Cystersów, z której korzystają uczniowie. Na uczniów zostanie pasowanych 52 „pierwszaków”.


 

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy