PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Nowa przestrzeń w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Nowa przestrzeń w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
Scena Magazyn to nowe miejsce artystycznych realizacji znajdujące się w podziemiach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w niedzielę, 12 marca o godz. 20.00. Pierwszym występem na nowej scenie będzie koncert grupy Nawrocki i Dobrzy Ludzie. Wejściówki dostępne są na stronie bilety.teatrszekspirowski.pl.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Pomysł na Scenę Magazyn zrodził się z potrzeby robienia bardziej kameralnych koncertów oraz warsztatów i projektów teatralnych. Przestrzeń pomieści do 180 osób i będzie odpowiednio dopasowywana do charakteru wydarzenia. Na otwarcie zagra Grzegorz Nawrocki i Dobrzy Ludzie, czyli alternatywna super grupa, dowodzona przez 'trójmiejskiego barda'.

W kolejnych miesiącach zaplanowano występy mniejszych, dwu- lub trzyosobowych składów  prezentujących różne gatunki muzyczny - od jazzu, przez folk po elektronikę. Nowa Scena Magazyn, podobnie letni ogródek Sen Nocy Letniej, będzie miejscem, które pozwoli poszerzyć ofertę artystyczną Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i przyciągnąć nową publiczność.

Nawrocki i Dobrzy Ludzie

Pierwszą gwiazdą nowej sceny Teatru Szekspirowskiego będzie Grzegorz Nawrocki – człowiek instytucja trójmiejskiej sceny niezależnej. Przez blisko dwie dekady był liderem popularnej, avant-popowej grupy Kobiety, znanej m.in. z takich utworów jak „Marcello“, „Łajka” czy „Bohater gorących romansów”. Oprócz tego pojawił się gościnnie na kultowej płycie zespołu Kury „P.O.L.O.V.I.R.U.S.” i wziął udział w głośnym projekcie Yugoton. W ostatnich latach, jako autor inteligentnych, śmiałych i bardzo osobistych piosenek, Nawrocki rozwija również swoją solową karierę. W ubiegłym roku ukazał się jego kolejny album „Moja mama ma depresję i siedem innych piosenek o miłości”, który zebrał znakomite recenzje i został wyróżniony w podsumowaniu tygodnika „Polityka”. Natomiast w ramach trasy promocyjnej, artysta zagrał kameralne koncerty w prywatnych mieszkaniach w całej Polsce. Kolejnym przystankiem w tej podróży będzie Scena Magazyn, gdzie Nawrocki wystąpi z alternatywną supergrupą Dobrzy Ludzie.

Nawrocki i Dobrzy Ludzie w składzie: Grzegorz Nawrocki,Olaf Deriglasoff,Tomasz Ziętek, Macio Moretti wystąpią w niedzielę 12 marca o godz. 20.00. Wejściówki w cenie 60 zł  dostępne są na stronie bilety.teatrszekspirowski.pl.