PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Nowa nakładka bitumiczna na fragmencie ul. Gdańskiej

Nowa nakładka bitumiczna na fragmencie ul. Gdańskiej
Na odcinku ul. Gdańskiej między ulicami Sterniczą a Polskiego Czerwonego Krzyża wykonana zostanie nowa nakładka bitumiczna. Prace rozpoczną się 27 marca i potrwają planowo do 3 kwietnia. W tym czasie ruch na wspomnianym odcinku odbywać się będzie wahadłowo. Termin zakończenia robót może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Prace na ul. Gdańskiej to kontynuacja realizacji umowy drogowej, zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych z firmą Develia. W związku z budową osiedla mieszkaniowego, jesienią ubiegłego roku wykonano przyłącza do sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także przebudowano chodnik na ul. Sterniczej.

Obecny etap prac zakłada wykonanie na fragmencie ul. Gdańskiej nowej nakładki bitumicznej. Z tego powodu ruch na odcinku między ul. Sterniczą a ul. PCK odbywać się będzie wahadłowo tylko na jednym pasie przy zastosowaniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo zamknięty zostanie wjazd z ul. Gdańskiej w ul. Sterniczą. Objazd dla kierowców poprowadzony zostanie ul. PCK. W trakcie robót na ul. Sterniczej, która będzie w tym czasie drogą bez przejazdu, obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy.