Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nagrodzono Honorowych Wolontariuszy i Filantropów Fundacji Hospicyjnej

W Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku doceniono dziś najaktywniejszych wolontariuszy i darczyńców. Fundacja Hospicyjna, prowadząca działające od 35 lat Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, od lat przy okazji Pól Nadziei wręcza tytuły honorowego wolontariusza osobom i instytucjom w sposób szczególny wspierającym działalność organizacji. Wyróżnienia przyznawane są także szkołom, które przez cały rok poprzez wolontariat angażują się w wiele akcji na rzecz podopiecznych Fundacji.

A
A

Nagrodzono Honorowych Wolontariuszy i Filantropów Fundacji Hospicyjnej

W Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku doceniono dziś najaktywniejszych wolontariuszy i  darczyńców. Fundacja Hospicyjna, prowadząca działające od 35 lat Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, od lat przy okazji Pól Nadziei wręcza tytuły honorowego wolontariusza osobom i instytucjom w sposób szczególny wspierającym działalność organizacji. Wyróżnienia przyznawane są także szkołom, które przez cały rok poprzez wolontariat angażują się w wiele akcji na rzecz podopiecznych Fundacji.

- Nie ma nic piękniejszego i bardziej wartościowego niż dzielić się swoim czasem i zaangażowaniem z innymi. Pięknie kłaniam się przed wszystkimi nagrodzonymi i wyróżnionymi dziś oraz przed tysiącami codziennych wolontariuszek i wolontariuszy. Serce rośnie widząc wasze zaangażowanie i dzieloną z innymi radość oraz świadomość, że uczestniczymy w czymś niezwykle ważnym – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, który wręczał statuetki w kształcie dźwigów. - Mówię to także z doświadczeń osobistych, ambasadora Funduszu Dzieci Osieroconych. Bursztynowy Słonik Tumbo przypomina mi każdego dnia, ile przed nami do zrobienia. Możemy, powinniśmy być dla innych! Ogromną wdzięczność kieruję też do Zespołu Fundacji Hospicyjnej oraz wszystkich jej partnerów. Dzięki wam ostatni etap życia wielu mieszkanek i mieszkańców Gdańska i Pomorza to czas, w którym możemy jeszcze spotkać się z bliskimi w duchu pojednania, nadziei oraz powiedzieć sobie słowa, na które w nurcie życia brakło czasu lub śmiałości. Hospicjum to też Życie!

To już kolejny raz, gdy w trakcie „Pól Nadziei” organizowana jest tego typu uroczystość. W jej ramach odbywają się także m. in. motocyklowa sztafeta i Żonkilowa Parada. W Gdańsku w akcję włączają się także m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Teatr Miniatura czy  ZOO, w których są zorganizowane kąciki zabaw dla najmłodszych.

- Pola Nadziei to akcja pełna wigoru i pozytywnej energii. To wyjątkowa okazja, by docenić własne zdrowie, zrobić coś dobrego i przy tym spędzić przyjemnie czas. Chcemy przekonać wszystkich do okazywania wrażliwości, zainteresowania i pomocy osobom z naszego otoczenia, które cierpią lub opiekują swoimi bliskimi w domach. Nie powinny być same. To trudny temat, ale musimy na nowo nauczyć się rozmawiać o przemijaniu, wspierać osoby niesamodzielne, bo ich wciąż przybywa. Pola Nadziei są co raz bardziej nam potrzebne – dodaje Anna Janowicz, prezes Fundacji Hospicyjnej, która prowadzi gdańskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza.

 

HONOROWI WOLONTARIUSZE – osoby indywidualne

 

Łukasz Jeleniewski – muzyk rockowy, perkusista zespołu Lipali

Za kilkunastoletnią wierność ideałom hospicyjnym i nieustanną gotowość pomocy fundacyjnym podopiecznym, za dobre pomysły i wspieranie nas podczas licznych akcji – obecnością i organizacyjnie.

Andrzej Kowalczys – radny Miasta Gdańska, w plebiscycie Portalu Samorządowego wybrany na najlepszego samorządowca województwa pomorskiego roku 2016.

Za wieloletnie osobiste zaangażowanie w akcje charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji, a także za wiecznie zielone światło dla fundacyjnych przedsięwzięć, które zapala i jako radny, i prywatnie. Za czas ofiarowany dla hospicjum.

Adam Korol – wioślarz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Za blisko 10-letnią współpracę z Fundacją, zawsze z zaangażowaniem i otwartością. Za zrozumienie dla hospicyjnych idei i za skuteczność w ich promowaniu w świecie sportu i polityki.

 

Danuta Pepłońska – księgowa

Za trwające już 6. rok dyżury księgowej, dzięki którym setki osób uzyskało pomoc w wypełnieniu zeznań podatkowych, a 1% ich podatku wsparł naszych podopiecznych.

Izabella Przybyłowicz

Za 5-letnią pracę w charakterze wolontariuszki opiekuńczej na oddziale stacjonarnym Hospicjum Dutkiewicza. Za zaangażowanie i gotowość pracy podczas najtrudniejszych porannych dyżurów. Za pozytywną energię i za piękny uśmiech, z utęsknieniem wyczekiwany przez naszych chorych i bardzo doceniany przez pracowników.

 

Alicja Stryjewska – nauczycielka

Za 10-letnią pracę w charakterze wolontariuszki opiekuńczej na oddziale stacjonarnym Hospicjum Dutkiewicza. Za zaangażowanie i gotowość pracy podczas najtrudniejszych porannych dyżurów. Za pozytywną energię i za piękny uśmiech, z utęsknieniem wyczekiwany przez naszych chorych i bardzo doceniany przez pracowników.

Iwona Winkelmann – nauczycielka

Za blisko 2-letnie prowadzenie świetlicy „Przystań” dla dzieci osieroconych.

 

Beata Wołkanowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku, trenerka rozwoju osobistego, współzałożycielka Fundacji 50. Aleja

Za wieloletnią przyjaźń okazywaną nam i naszym podopiecznym, zwłaszcza osieroconym dzieciom. Za propagowanie wolontariatu wśród uczniów, prowadzenie szkoleń dla koordynatorów szkolnego wolontariatu, za liczne ważne inspiracje do działania i za dowód we własnej osobie, że pojedynczy człowiek może tyle, ile cała orkiestra. 

 

Dorota Żołądkiewicz – dyrektor regionu, Bank Zachodni WBK SA 3 Region w Gdańsku

Za wyjątkowe zrozumienie potrzeb cierpiącego człowieka, za zaangażowanie oraz talent do motywowania innych do pomocy, przede wszystkim współpracowników Banku Zachodniego WBK, by pomagać mogli wspólnie.

 

 

WOLONTARIAT – FIRMY

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare” – zabezpieczenie medyczne imprez masowych, eventów, festynów

Za trwające ponad dekadę poparcie dla idei hospicyjnych i wspieranie nas w organizacji Pól Nadziei.

 

Galeria Bałtycka

Za trwające blisko dekadę poparcie dla idei hospicyjnych. Za gościnność, dzięki której od lat organizujemy w Galerii nasze wydarzenia oraz przeprowadzamy kwesty na rzecz hospicyjnych podopiecznych. Za wielokrotną pomoc przy wydawaniu kwartalnika „Hospicjum to też Życie” i za udostępnianie powierzchni reklamowych na promocję działań Fundacji.

 

Gdański Archipelag Kultury

Za udzielaną nam bezpłatnie pomoc na różnych polach, w tym za użyczanie Lodowiska Miejskiego na organizację Dnia Wolontariusza, za udostępnianie sprzętu na fundacyjne imprezy, a także za wsparcie artystyczne podczas naszych wydarzeń charytatywnych.

Gdański Ośrodek Sportu

Za trwające ponad dekadę poparcie dla idei hospicyjnych. Za użyczanie nam sprzętu na fundacyjne potrzeby. Za gościnność i udostępnianie basenu dla naszych podopiecznych oraz możliwość kwestowania podczas sportowych imprez. Za kreatywność i organizację dedykowanych nam specjalnie wydarzeń.

MEDiVET – import i dystrybucja produktów weterynaryjnych

Za kilkuletnie zaangażowanie na rzecz dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji, w tym za niezwykle ofiarny udział w akcjach „Kolorowy Piórnik” i „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” oraz za liczne darowizny.

Agencja Eventowa PAM, Alicja Butrykowska

Za kilkuletnie zaangażowanie na rzecz małych podopiecznych Fundacji i pomoc w organizacji dla nich balów karnawałowych, zabaw andrzejkowych oraz pikników.

 

NAJAKTYWNIEJSZY WOLONTARIAT SZKOLNY

X Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

Dyrektor: Anna Meller, koordynatorka: Bożena Jajeśniak

Reprezentantka: Bożena Jajeśniak

 

Zespół Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku

Dyrektor: ks. Krzysztof Mudlaff, koordynatorki: Dorota Czerwińska i Anna Bakun

Akcje Fundacji Hospicyjnej nie miałyby szansy powodzenia, gdyby nie tysiące młodych wolontariuszy – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie byłoby tych wolontariuszy, gdyby nie zapał, pomysłowość, dobry przykład i codzienny trud ich nauczycieli.

 

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczna Kraina”

Dyrektor: Lesya Szymczak, koordynatorka: Magdalena Rutkiewicz

Za kilkuletnie zaangażowanie w integrację środowiska gdańskich przedszkoli na rzecz pomagania naszym podopiecznym oraz za propagowanie hospicyjnych idei zarówno wśród najmłodszych, jak i ich opiekunów. Za organizację zbiórek oraz charytatywnych kiermaszów, z których dochód wsparł działania Fundacji. Za serdeczną kreatywność i wzruszającą wierność.

 

FILANTROP

Halina Kędziorska-Majewska – emerytka za piękny dar, który w znaczący sposób pomoże stwarzać naszym pacjentom warunki „jak w domu” oraz zapewniać im w pełni profesjonalną opiekę.

Lotto – za finansowe wsparcie organizacji koncertu „Głosy dla Hospicjów 2017” oraz wydania bajki terapeutycznej Za siódmą górą. Ukazała się ona w ramach programu wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży Fundacji Hospicyjnej „Tumbo Pomaga”.

 

Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy