Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Na Podwalu Przedmiejskim zostanie utworzone kolejne przejście naziemne

Na ul. Podwale Przedmiejskie „otwarte” zostanie kolejne skrzyżowanie, które powstanie na styku z ul. Łąkową. Ponadto w pobliżu tego skrzyżowania zostanie utworzone przejście naziemne, które znacznie usprawni mieszkańcom poruszanie się po tej części Gdańska.

A
A

Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg dotyczący utworzenia kolejnego przejścia naziemnego i otwarcie skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. 
Nowa inwestycja polegać będzie na przebudowaniu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową. Ponadto zostanie utworzone przejście naziemne, zmodernizowany zostanie także 250-metrowy odcinek Podwala. Oprócz wymiany nawierzchni, utworzone zostaną pasy dla rowerzystów i wyremontowane zostaną chodniki po obu stronach ulicy. Wykonawca przebuduje także torowisko i perony tramwajowe, by  umożliwić dojście do przystanku Akademia Muzyczna. Przebudowane zostaną także zatoki autobusowe.  Zadanie przewiduje także wykonanie kanalizacji deszczowej, instalacji sanitarnej i wodociągowej. Oferty przetargowe powinniśmy poznać w pierwszej połowie czerwca. Prace mają potrwać 180 dni od daty podpisania umowy, ale nie później niż do grudnia 2019 roku.
- W ubiegłym roku przebudowaliśmy pierwsze skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim, co znacznie poprawiło komfort mieszkańców i usprawniło komunikację w tej części miasta  – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
W ramach tej inwestycji  powstało pierwsze przejście naziemne na ul. Podwale Przedmiejskie.   Ponadto przebudowano ul. Chmielną na odcinku od  ul. Pszennej do ul. Spichrzowej z utworzeniem sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w ul. Chmielnej. Koszt inwestycji wyniósł ok. 16 mln złotych.
Zamówienie dotyczy projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn.  „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska