Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Most Starogardzka na ostatniej prostej!

Trwa budowa oruńskiego mostu łączącego ul. Starogardzką z Traktem Św. Wojciecha. Most, który funkcjonował wcześniej w tym miejscu, był zbyt wąski, by jednocześnie mogły nim przejechać samochody z przeciwnych kierunków.

A
A

Obowiązywał tu ruch wahadłowy, który powodował korki. Nowy obiekt natomiast, umożliwi ruch kołowy w obu kierunkach. Oprócz nowego mostu przebudowany zostanie również istniejący układ drogowy oraz dojazdy. W ramach zadania rozebrano istniejące mury oporowe i zbudowano nowe na dojeździe do mostu od strony ul. Trakt Św. Wojciecha.  Ponadto zlikwidowano otwarte koryto Potoku Maćkowy i przebudowano istniejący przepust. Aktualnie na terenie inwestycji wykonywany jest układ drogowy od strony Traktu św. Wojciecha i ul. Starogardzkiej oraz montaż barier energochłonnych.

Most gotowy na przełomie września i października

Z wykonawcą zostanie zawarty aneks zgodnie z którym termin realizacji zadania wydłuży się do 30 września. Opóźnienie spowodowane jest m.in. komplikacjami związanymi z przyłączeniem sieci energetycznej oraz gwałtownymi opadami deszczu, które spowodowały podmycie terenu. Pomimo początkowych utrudnień związanych z realizacją zadania obecnie prace prowadzone są bez przeszkód i już wkrótce inwestycja usprawni komunikację oraz poprawi komfort podróżujących w tej części miasta.

Wykonawcą prac jest firma MOST Sp. z o.o. z Sopotu.  Kwota jaką Miasto przeznaczyło na realizację zadania to ok. 5, 6 mln zł. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Infrastruktury w wysokości 3 051 100 zł.

 Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji znajdują się na stronie internetowej: www.drmg.gdansk.pl/web20/index.php/inwestycje-2/transport/drogi/126-budowa-mostu-nad-kanalem-raduni-w-ciagu-ulicy-starogardzkiej-w-gdansku

 

Martyna Wolak (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska