PORTAL MIASTA GDAŃSKA

MOPR i firmy wspólnie pomagają gdańszczankom i gdańszczanom

MOPR i firmy wspólnie pomagają gdańszczankom i gdańszczanom
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca przedsiębiorców, właścicieli i pracowników firm do aktywności w ramach idei odpowiedzialności społecznej. Dzięki prowadzonym wspólnie działaniom udaje się np. rozwijać dziecięce talenty i skutecznie pomagać potrzebującym rodzinom.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gdański MOPR rozbudowuje sieć partnerstwa z firmami, a także z instytucjami kierującymi się społeczną odpowiedzialnością. Dzięki tej współpracy udaje się np. wspierać najmłodszych podopiecznych pomocy społecznej. Jednym z przykładów jest firma TERMIKA, która do końca roku szkolnego finansuje piątce potrzebujących dzieci kursy języka angielskiego. To znaczne wsparcie, gdyż uczestnicy tych zajęć są językowo utalentowani, natomiast możliwości finansowe ich rodziców są ograniczone. Z kolei spółka ASTE zapewniła dwójce niepełnosprawnych chłopców zajęcia piłki nożnej w szkółce piłkarskiej, dzięki czemu dzieci aktywizują się i spełniają sportowe marzenia. Natomiast Dziewczęca Akademia Piłkarska MEWA w Gdańsku przyjęła bezpłatnie na zajęcia uzdolnioną dziewczynkę.

- Bardzo dziękujemy wszystkim przedstawicielom biznesu społecznie odpowiedzialnego za ich zaangażowanie i wspaniałe partnerstwo – mówi Agnieszka Chomiuk, zastępca dyrektorki gdańskiego MOPR.

Generuj energię, wspieraj talenty

MOPR zachęca do kontaktu kolejnych przedsiębiorców i pracowników mających możliwości i poczucie, że warto pomagać. Można włączyć się m.in. w projekt „Mentor talentu”, dotyczący wsparcia w edukacji i rozwoju uzdolnionych dzieci z uboższych rodzin. Można również przystąpić do projektu „Generator energii”, który pomaga w „odciążeniu” rodzin opiekujących się np. przewlekle chorymi rodzicami, babcią, dziadkiem. Być może uda się wspólnie zorganizować opiekunowi choć krótki wypoczynek. Zapraszamy też do włączenia się w projekt „Piastun domu” na rzecz rodzin, w których pomimo wsparcia Ośrodka, sytuacja finansowa nadal jest bardzo trudna. W nich kluczowe jest wsparcie rzeczowe, ale i np. pomoc w naprawie zepsutego sprzętu AGD czy odnowieniu zniszczonych mebli. Potrzebne są też wspólne inicjatywy służące aktywizacji mieszkańców oraz ich integracji. Są one szczególnie ważne w czasie epidemii, kiedy nasila się poczucie wyobcowania. O propozycjach współdziałania można przeczytać na stronie gdańskiego MOPR.

Skontaktuj się

Właścicieli i pracowników firm zainteresowanych współpracą na rzecz podopiecznych pomocy społecznej, zachęcamy do kontaktu z Magdaleną Theus z Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR w Gdańsku, tel. kom.: 501 766 494 (w godzinach pracy Ośrodka). Mile widziane będą także Państwa pomysły i inicjatywy służące potrzebującym gdańszczankom i gdańszczanom.

Sylwia ResselMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia ResselMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku