Moc atrakcji na ferie 2018!
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Moc atrakcji na ferie 2018!

Moc atrakcji na ferie 2018!
Zajęcia sportowe, artystyczne, językowe, historyczne, kulinarne czy ekologiczne. Miasto Gdańsk przygotowało dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę na czas nadchodzących ferii zimowych. Tylko na organizację zajęć w 52 szkołach Gdańsk przeznaczy rekordową sumę, sięgającą blisko 772 tysięcy złotych. A dodatkowe atrakcje zaplanowały także miejskie instytucje kultury, Gdański Ośrodek Sportu i Pałac Młodzieży.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W tym roku ferie na Pomorzu będą miały miejsce od 29 stycznia do 11 lutego. W Gdańsku zaplanowano na ten czas ponad 16 tysięcy godzin zajęć. Bogatą ofertę zaprezentują szkoły, które zorganizują m. in. warsztaty plastyczne, garncarskie, robotykę, turnieje gier planszowych, treningi z gimnastyki artystycznej, wyjścia do kina, teatru i innych instytucji kultury oraz zabawy kreatywne. Do wyboru będą też spotkania filmowe, czytelnicze, krajoznawcze, umuzykalniające czy informatyczne.

- Układając tę ofertę kluczowym założeniem było dla nas to, by rodzice nie musieli się martwić, gdzie posłać swoje dzieci, gdy oni będą w pracy. Dlatego gdańskie szkoły w czasie ferii będą prowadziły ciekawe zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od poniedziałku do piątku, minimalnie osiem, a nierzadko i 10 godzin dziennie – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Na rozwój tegorocznej, dobrowolnej dla gminy oferty, przeznaczyliśmy ponad 200 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku. Łącząc ją z ofertą miejskich jednostek kultury i rekreacji zyskujemy ogromną liczbę godzin zajęć, podczas których nikt nie będzie się nudził!

 Będzie można wybrać, czy wysłać swoją pociechę do szkoły na całe ferie, czy tylko na określone zajęcia, w określone dni. Dla gdańszczan dobrą wiadomością jest też fakt, że większość spotkań i warsztatów jest darmowa albo płatność za uczestnictwo jest niewielka.

Poza szkołą też będzie się działo

Ale ci młodzi gdańszczanie, którzy od murów swojej szkoły chcą trochę odpocząć, mogą skorzystać z oferty dostępnej poza nią. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi np. Pałac Kultury, który organizuje półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat (w tym roku nie będzie tam tzw. „zapisów kolejkowych”). Tradycyjnie już będzie można spędzić ferie na sportowo i skorzystać z basenu „za zeta” oraz Zimowej Szkoły Ratownictwa. Gdański Ośrodek Sportu organizuje także „Ferie na Zaruskim”, czyli zajęcia prowadzone przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim. Interesującą ofertę ma też m. in. Centrum Hewelianum, Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Archipelag Kultury, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

Zapisy już od dziś!

Warto już teraz zapoznać się z feryjną ofertą dla młodych gdańszczan. Zapisy startują już dziś! To ukłon w stronę rodziców, którzy właśnie teraz robią plany na ferie. Szczegółowy harmonogram zajęć i informacje o zapisach są dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek oraz w załącznikach poniżej.

Oferta na ferie 2018 (43.13 KB)

PREZENTACJA_Oferta na ferie 2018 (2.42 MB)

Anna Mizera-NowickaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowy
Anna Mizera-Nowicka - najnowsze
Anna Mizera-NowickaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowy
Anna Mizera-Nowicka - najnowsze