PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Moc atrakcji na ferie 2018!

Zajęcia sportowe, artystyczne, językowe, historyczne, kulinarne czy ekologiczne. Miasto Gdańsk przygotowało dla dzieci i młodzieży bogatą ofertę na czas nadchodzących ferii zimowych. Tylko na organizację zajęć w 52 szkołach Gdańsk przeznaczy rekordową sumę, sięgającą blisko 772 tysięcy złotych. A dodatkowe atrakcje zaplanowały także miejskie instytucje kultury, Gdański Ośrodek Sportu i Pałac Młodzieży.

A
A

W tym roku ferie na Pomorzu będą miały miejsce od 29 stycznia do 11 lutego. W Gdańsku zaplanowano na ten czas ponad 16 tysięcy godzin zajęć. Bogatą ofertę zaprezentują szkoły, które zorganizują m. in. warsztaty plastyczne, garncarskie, robotykę, turnieje gier planszowych, treningi z gimnastyki artystycznej, wyjścia do kina, teatru i innych instytucji kultury oraz zabawy kreatywne. Do wyboru będą też spotkania filmowe, czytelnicze, krajoznawcze, umuzykalniające czy informatyczne.

- Układając tę ofertę kluczowym założeniem było dla nas to, by rodzice nie musieli się martwić, gdzie posłać swoje dzieci, gdy oni będą w pracy. Dlatego gdańskie szkoły w czasie ferii będą prowadziły ciekawe zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od poniedziałku do piątku, minimalnie osiem, a nierzadko i 10 godzin dziennie – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Na rozwój tegorocznej, dobrowolnej dla gminy oferty, przeznaczyliśmy ponad 200 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku. Łącząc ją z ofertą miejskich jednostek kultury i rekreacji zyskujemy ogromną liczbę godzin zajęć, podczas których nikt nie będzie się nudził!

 Będzie można wybrać, czy wysłać swoją pociechę do szkoły na całe ferie, czy tylko na określone zajęcia, w określone dni. Dla gdańszczan dobrą wiadomością jest też fakt, że większość spotkań i warsztatów jest darmowa albo płatność za uczestnictwo jest niewielka.

Poza szkołą też będzie się działo

Ale ci młodzi gdańszczanie, którzy od murów swojej szkoły chcą trochę odpocząć, mogą skorzystać z oferty dostępnej poza nią. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi np. Pałac Kultury, który organizuje półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat (w tym roku nie będzie tam tzw. „zapisów kolejkowych”). Tradycyjnie już będzie można spędzić ferie na sportowo i skorzystać z basenu „za zeta” oraz Zimowej Szkoły Ratownictwa. Gdański Ośrodek Sportu organizuje także „Ferie na Zaruskim”, czyli zajęcia prowadzone przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim. Interesującą ofertę ma też m. in. Centrum Hewelianum, Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Archipelag Kultury, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

Zapisy już od dziś!

Warto już teraz zapoznać się z feryjną ofertą dla młodych gdańszczan. Zapisy startują już dziś! To ukłon w stronę rodziców, którzy właśnie teraz robią plany na ferie. Szczegółowy harmonogram zajęć i informacje o zapisach są dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek oraz w załącznikach poniżej.

Oferta na ferie 2018 (43.13 KB)

PREZENTACJA_Oferta na ferie 2018 (2.42 MB)

Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy