Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Młodzież z biznesową werwą

Innowacyjne koszulki, gniociaki i przepyszne donaty. Po raz kolejny młodzież z Gdańska stworzyła własne idee biznesowe, wywierając jednocześnie dobry wpływ na swoją szkołę i otoczenie. We wtorek, 12 czerwca odbył się finał IV edycji Lekcji Przedsiębiorczości, projektu edukacyjnego organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk.

A
A

W STARTERZE przed jury zaprezentowało się 14 grup pochodzących z gdańskich klas gimnazjalnych oraz Szkół Podstawowych od 7. klasy W Lekcjach Przedsiębiorczości, trwających od 2014 roku, wzięło udział ponad 2500 uczennic i uczniów. Program STARTERA i Miasta Gdańska oferuje zgamifkowane zajęcia z przedsiębiorczości, podczas których młodzież zdobywa biznesową wiedzę na specjalnej platformie działającej podobnie do znanych gier. Ponadto, na lekcjach pod okiem nauczycieli rozwijały pomysły, które zaprezentowały na wielkim finale w STARTERZE. Wydarzenie otworzył Z-ca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk.

- Już teraz gratuluję wszystkim uczestnikom projektu i trzymam za Was kciuki. Podczas dzisiejszego finału Lekcji Przedsiębiorczości, tak jak w prawdziwym życiu, obowiązywać będą realia rynku i wygra po prostu najlepszy! Natomiast Wam – drodzy nauczyciele -  dziękuję za odwagę i cieszę się, że angażujecie się w tak godny podziwu sposób, w życie i rozwój waszych podopiecznych – mówił Kowalczuk.

Zadaniem młodzieży było opracowanie odpowiedzi na potrzeby znalezione w ich najbliższym otoczeniu, stworzenie modelu biznesowego dla swojego pomysłu i zaprezentowanie go przed jury składającego się z reprezentantów m.in. STARTERA, Miasta Gdańska i kreatywnych osób ze świat biznesu.

Zwycięzcami zostali reprezentanci Gimnazjum nr  25  w Gdańsku z projektem „Study in cotton”. To innowacyjne projekty koszulek, które zawierają logo szkoły i tym samym promują ją. Wspomniane koszulki dostępne są w wielu rozmiarach i wzorach.

- Jury nagrodziło projekt „Study in Cotton”  za przemyślane i realistyczne podejście do pomysłu, a także budowanie więzi społeczności szkolnej.  Ponadto, uczniowie zaprezentowali stworzony wcześniej prototyp, który mogliśmy dotknąć i na własne oczy przekonać się, że to naprawdę powstało – mówi Paweł Płoski jeden z koordynatorów projektu, z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Tamagotchi, czerwona oranżada, a teraz „Gniociaki”. Uczniowie z SP 67 nadali nowe życie temu, za czym tęsknimy. Projekt, oprócz sentymentalnej podróży do dzieciństwa jest też świetnym sposobem na odstresowanie i pobudzenie kreatywności. Działa kojąco i wyciszająco. Dzięki temu zgarnął drugą lokatę podczas finału Lekcji Przedsiębiorczości.

Miejsce na podium przypadło również zespołowi z Gimnazjum nr 2. Dziewczyny skradły serca jury, własnoręcznie robionymi donatami. Dodatkowe punkty zyskały również za nowatorki design, zaawansowane rozpoznanie rynku, a także pierwsze zyski finansowe!

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy