Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Młodość Bez Procentów: wakacje to Twój czas

Plecak wrzucony do szafy, świadectwo odebrane, spanie do południa zaliczone. Wakacje czas zacząć! Nadszedł ten upragniony moment i… co dalej? W marzeniach wakacje to czas szalonych, egzotycznych przygód i dalekich wyjazdów. A co, jeśli nie ma takiej możliwości? Czy wakacje w mieście i w domu muszą być synonimem nudy? W żadnym razie! Zerknijcie na nasz krótki poradnik, jak nie dawać się nudzie i trzeźwo spojrzeć na lato w mieście.

A
A
Młodość bez procentów
Młodość bez procentów
materiały prasowe

Zacznij od tego, co dla Ciebie najcenniejsze – od siebie. Po całym roku walki o oceny, zachowanie, opinię wśród nauczycieli i znajomych, relaks jest w pełni zasłużony. Załóż więc, że te pierwsze dni należą do Ciebie: spanie od i do której chcesz, nadrabiania seriali i filmów, spacery, relaks na plaży czy nad jeziorem. Totalne lenistwo. Byle krótko! ;) Jest czas na coś dla ducha i na coś dla ciała. Maseczka, paznokcie, zmiana fryzury, przegląd garderoby, wszystko to, co sprawi, że będziesz się czuć ze sobą dobrze. Nie szalej też z kaloriami, Fast foody, energetyki, alkohol – to puste kalorie, które kiepsko wpływają na Twoje zdrowie i na Twoje samopoczucie. Postaw więc na zdrowe cukry, czyli wysyp owocowych słodkości (czerrrrreśnie – mniam!) i warzywne świeżości.

Znajdź swoją pasję! W ciągu roku tłumaczysz sobie, że nie masz na nią czasu? Ta wymówka już odpada. Gotowanie, longboard, kite, rower, fotografowanie… Gdzieś tam tkwi Twoja zajawka. Możliwe, że jeszcze jej nie znasz, ale na pewno ją masz. Nie bój się krytyki i komentarzy o słomianym zapale. Nastaw się na próby i błędy. I przede wszystkim na dobry flow! Wakacje to Twój czas, możesz poświęcić go sobie w 100%. Zrób to, tak po prostu.

Doceń małe rzeczy. Twojego zwierzaka, który przez rok czekał, aż będziesz mieć dla niego więcej energii. Spotkania ze znajomymi. Babcię, ciocię lub kuzynów, których teraz możesz odwiedzać częściej. Zachowaj trzeźwe perspektywy i popatrz na drobiazgi, które przecież tak cenisz.

Zrób coś szalonego… Przeczytaj książkę. ;) Odkryj nieznane zakamarki swojego miasta, tyle ich jeszcze przed Tobą. Idź na imprezę na trzeźwo. Włącz się w wolontariat. Zorganizuj akcję charytatywną, nawet niewielką - może Twoja starsza sąsiadka potrzebuje pomocy? Wyjdź poza ramy i zrób postanowienie, na które do tej pory nie było miejsca. Zobaczysz, jak zaskoczą Cię jego pozytywne efekty.

Wakacje w domu nie muszą być nudą, jest na nie mnóstwo sposobów. Może podzielisz się nimi na naszym FB: Młodość Bez Procentów?

„Młodość Bez Procentów” jest kampanią realizowaną przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od 16 lat, a jej celem jest opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej dzieci i młodzieży pomiędzy 12, a 18 rokiem życia. Dociera do coraz większej liczby nastoletnich odbiorców dzięki wykorzystaniu głównych kanałów ich komunikacji: mediów społecznościowych. W tym roku dodatkowo wsparła ją kampania citylightów widocznych na gdańskich przystankach autobusowych.

Agata Konieczna (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień