PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Mieszkanie za remont

Ogłoszone zostały ostateczne wyniki tegorocznej oferty najmu lokali w zamian za wykonanie remontu. 17 z 20 zaproponowanych w tegorocznej ofercie lokali znalazło nowych najemców, którzy wkrótce rozpoczną remonty i zamieszkają w samodzielnie wyremontowanym mieszkaniu.

A
A

W tegorocznej edycji Publicznej oferty najmu w zamian za wykonanie remontu udział wzięło 100 rodzin. W ofercie na 2021 r. znalazło się 20 mieszkań o różnym metrażu, położonych w różnych częściach miasta. W ofercie do wynajęcia w zamian za remont, znalazły się zarówno nieduże mieszkania dla 1-2 osób, ale też lokale dla większych rodzin, o metrażu ok 70 m².

Już 66 gdańskich rodzin otrzymało lokal w zamian za remont. 

Program realizowany w Gdańsku od 2020 r. cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. W ubiegłorocznej ofercie, na samodzielny remont mieszkania przed zamieszkaniem, zdecydowało się 49 rodzin, 17 nowych najemców wyłoniono w ramach PON 2021 r.

Zaproszenie do udziału w programie, realizowanym wspólnie przez Gdańskie Nieruchomości i Wydział Gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego, otrzymały wszystkie osoby zakwalifikowane do najmu, które nie znalazły się na tegorocznej liście komunalnej. Publiczna oferta najmu lokali w zamian za wykonanie remontu jest szansą na otrzymanie kluczy do mieszkania jeszcze w tym roku także dla osób, które z uwagi na mniejszą ilość uzyskanych w kwalifikacji punktów, na mieszkanie musiałaby czekać dłużej. W zamian za samodzielne wykonanie remontu liczyć mogą na zwolnienie z wpłaty kaucji oraz płatności za czynsz nawet przez 12 miesięcy, a klucze do mieszkań otrzymają jeszcze w tym roku.

Szczegółowe informacje o programie, regulamin, harmonogram oraz wyniki PON 2021 dostępne są na stronie Gdańskich Nieruchomości

Aleksandra Strug (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdańskie Nieruchomości