PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Masz pomysł na działanie kulturalne? Zgłoś się do programu Otwarty IKM

Masz pomysł na działanie kulturalne? Zgłoś się do programu Otwarty IKM
Otwarty IKM to program dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska, którzy chcą zrealizować ciekawe wydarzenie kulturalne lub społeczno-kulturalne w Instytucie Kultury Miejskiej lub przestrzeni miasta. Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie finansowe do 3 000 zł. 26 września ruszył kolejny nabór wniosków, który trwa do 14 października.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
001_flaga(1)

Program Otwarty IKM pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparciem finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. Działa od sześciu lat, a w trakcie pandemii umożliwiał także działania online. IKM zaprasza aktywnych mieszkańców do składnia propozycji na działania w sezonie jesienno-zimowym.

W aktualnej edycji konkursu można zgłaszać wnioski z pomysłami na działania stacjonarne w siedzibie IKM (np. m.in.: warsztaty plastyczne, manualne, ekologiczne, literackie, fotograficzne, spotkania autorskie, wykłady, debaty) lub takie, gdzie część wydarzenia odbywa się w IKM, a część w przestrzeni miejskiej, np. gra terenowa, spacer fotograficzny, topograficzny, literacki. Katalog działań ma charakter otwarty, jedynym ograniczeniem są warunki przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej.

- Zależy nam na otwieraniu instytucji kultury i udostępnianiu naszych zasobów. Z jednej strony jako Instytut Kultury Miejskiej realizujemy nasz autorski program działań i wydarzeń, z drugiej chcemy reagować na inicjatywy i potrzeby mieszkańców - mówi Katarzyna Buczek, koordynatorka programu Otwarty IKM. - Od początku realizacji programu zasady tej współpracy są transparentne i, mam nadzieję, aktywizują nowe osoby chcące realizować z nami swoje pomysły na inicjatywy. Wartością dla organizatorów jest nasze wsparcie merytoryczne. Jako zespół mamy różne kompetencje i doświadczenia, którymi chcemy się dzielić - dodaje koordynatorka.

Osoby, które chcą skonsultować swoje pomysły i dopytać o szczegóły zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego pod numerem telefonu 798 377 354 lub katarzyna.buczek@ikm.gda.pl w dniach: 26, 27 lub 30 września w godz. 11.00-14.00 lub 5-13 października w godz. 15.00-17.00.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 października na stronie otwarty.ikm.gda.pl. Tam znajduje się również regulamin konkursu oraz wzór wniosku.

Marta BańkaUrząd Miejski w GdańskuInstytut Kultury Miejskiej
Marta Bańka - najnowsze
Marta BańkaUrząd Miejski w GdańskuInstytut Kultury Miejskiej
Marta Bańka - najnowsze