Marsz godności Białorusinów Trójmiasta
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Marsz godności Białorusinów Trójmiasta

Marsz godności Białorusinów Trójmiasta
We wtorek, 9 sierpnia przypada druga rocznica prawdopodobnie sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi. Wydarzenie uruchomiło wielką falę sprzeciwu społecznego, a jednocześnie represji. Białorusini z całego Trójmiasta zapraszają do Gdańska na marsz godności. Zbiórka zaplanowana jest na godz.18.30 pod fontanną Neptuna, skąd zgromadzeni wyruszą w stronę placu Solidarności.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

– To okazja, żeby wszyscy, którym nie jest obojętne to, co się dzieje u naszych sąsiadów Białorusinów, wyrazili swoje poparcie dla wolności i demokracji – mówi Kacper Dziekan z Działu Projektów Obywatelskich ECS, ekspert ds. wschodnich. – Dołączając do Białorusinów mieszkających w Trójmieście wyrazimy solidarność, a jednocześnie wsparcie dla więźniów politycznych oraz wszystkich poszkodowanych w walce z reżimem.

Organizatorem marszu jest Białoruskie Towarzystwo Kulturalne „Chatka”. Przemarsz odbędzie się na trasie: Długi Targ, ul. Długa, ul. Wały Jagiellońskie, Hucisko, ul. Wały Piastowskie. Na placu Solidarności odbędzie się wiec solidarności, podczas którego wygłoszone zostaną przemówienia. Podczas przemarszu ruchem będzie kierować policja.   

Więcej informacji: Марш годнасці беларусаў Труймяста/ Marsz godności Białorusinów Trójmiasta

Informacja o marszu w języku białoruskim, mat. organizatora
Informacja o marszu w języku białoruskim, mat. organizatora