Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Koty na wypadzie przy molo w Brzeźnie

Koty spacerujące dumnie na szelkach po plaży i nadmorskiej promenadzie? Wydaje się niemożliwe. A jednak! W niedzielę 15 kwietnia od godziny 12:00 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w Gdańsku zaprasza na IV edycję akcji „Koty na wypadzie”, podczas której schroniskowe koty pokażą się na deptaku w Brzeźnie, w okolicach molo.

A
A

Niedzielne leniwe popołudnie warto spędzić nad morzem, a jeszcze lepiej na nadmorskim spacerze z kocimi podopiecznymi Schroniska i wspólnie z nimi powygrzewać grzbiety w słońcu. Wiosenna impreza Schroniska to jeden ze sposobów na przekonanie niedowiarków, że kot także może być zwierzęciem społecznym, towarzyszącym człowiekowi w jego różnych aktywnościach.

- Nie tylko psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Kot też może być świetnym kompanem rodziny. Gorąco zachęcamy do adopcji tych wspaniałych stworzeń, by jak najmniej było ich w schronisku - mówi Małgorzata Zawadzka, kocia wolontariuszka w "Promyku".

W ramach akcji będzie można nie tylko pogłaskać schroniskowego mruczka i poznać zwyczaje kotów, ale także przejść krótki kurs spacerowania z kotami na szelkach i porozmawiać o wolontariacie w Schronisku. Organizatorzy pragną też w ten niekonwencjonalny sposób przełamywać stereotypy na temat tych zwierząt.

- Wychodzimy z kotami schroniskowymi do gdańszczan, żeby mieli okazję poznać te zwierzęta poza klatkami. I mamy nadzieję, że pokochają je tak jak my – dodaje Piotr Świniarski kierownik gdańskiego Schroniska.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku przebywa około 80 kotów i 150 psów. Spacery zapoznawcze oraz adopcje możliwe są 7 dni w tygodniu w godzinach 11:00-15:30. Organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania imprezy w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Koci wypad w skrócie:

Kiedy: niedziela 15.04.2018 w godzinach 12:00-14:00

Gdzie: Gdańsk – Brzeźno, promenada przy gdańskim molo

Organizator: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w Gdańsku wraz z wolontariuszkami z „Kociej Ekipy”

Koty nad morzem? Dlaczego nie! Organizatorzy podpowiedzą też jak można spacerować z kotami na świeżym powietrzu.
Koty nad morzem? Dlaczego nie! Organizatorzy podpowiedzą też jak można spacerować z kotami na świeżym powietrzu.
materiały prasowe

Grzegorz Zaleski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt