PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Koniec prac na budowie ronda u zbiegu ul. Kartuskiej i Nowatorów

Koniec prac na budowie ronda u zbiegu ul. Kartuskiej i Nowatorów
Zakończyły się roboty drogowe na skrzyżowaniu ul. Nowatorów i Kartuskiej. We wtorek, 6 grudnia na rozbudowanym odcinku ul. Kartuskiej od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

We wtorek, po porannym szczycie komunikacyjnym, planowane jest  otwarcie dla ruchu samochodowego i pieszego całego wybudowanego odcinka ul. Kartuskiej  od ul. Otomińskiej do  ul. Nowatorów. Od 6 grudnia auta będą mogły jeździć już w pełnym przekroju jezdni. Udostępniony zostanie również ruch po chodnikach i drodze rowerowej.

Skrzyżowanie ul. Nowatorów i ul. Kartuskiej stało się rondem. Kierowcy zyskali dodatkowe pasy ruchu, co znacznie upłynni ruch w tej części miasta. Ponadto przebudowano również odcinek ul. Nowatorów do wysokości ul. Fabrycznej.  Oprócz samego skrzyżowania w zakresie zadania znalazła się przebudowa  chodników,  ścieżki rowerowej wraz z przebudową infrastruktury podziemnej. Koszt prac wyniósł niecałe 13 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum firm, którego liderem była spółka Kruszywo.

Prace budowlane na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Nowatorów
Prace budowlane na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Nowatorów