Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Konferencja BeZee – trendy w edukacji

We wtorek, 13 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku spotkają się nauczyciele, dyrektorzy szkół, rodzice i entuzjaści edukacji. Wszystko to za sprawą międzynarodowej konferencji BeZee – Trendy w edukacji, organizowanej po raz VI przez Miasto Gdańsk i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Szczegółowe informacje oraz bilety dostępne są na stronie: www.BeZee.pl

A
A

Wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu, wpływ internetowej rewolucji w rozwoju dzieci czy innowacyjna metodyka eduScrum – to tylko niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone podczas konferencji. Na scenie Europejskiego Centrum Solidarności wystąpią znane i cenione postacie ze świata edukacji, a wśród nich Anne Gilleran – Senior Advisor w European Schoolnet – projekcie, który zrzesza 34 europejskie Ministerstwa Edukacji i działa na rzecz rozwoju innowacji i nowych technologii w szkołach. Nie zabraknie również prekursorki polskiej e-edukacji, specjalistki w zarządzaniu wiedzą, e-learningu
i Design Thinking – Marleny Plebańskiej.  Na specjalne zaproszenie STARTERA, Gdańsk odwiedzi (prosto ze szwajcarskiego Nemesis School) Jean-Jacques Martin, ekspert w dziedzinie neurobiologii i założyciel Brain Core Switzerland.

Ponadto, o rozwoju dzieci poprzez naukę gry w szachy opowie Michał Kanarkiewicz - ekspert edukacji szachowej, mentor młodzieżowego Mistrza Polski w szachach, mówca TEDx, a także autor pierwszego w Polsce szachowego podręcznika dla rodziców i nauczycieli.

– Do tej pory w trzech edycjach wydarzenia, wzięło udział ponad 1100 nauczycieli i około 55 prelegentów z różnych rejonów świata. W tym roku, tematyka BeZee, skupi się wokół nowych technologii i digitalizacji w edukacji. Zbudujemy również mosty między nauką, a biznesem – mówi Edyta Bartoś, koordynatorka projektu z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.  Pokolenie Z wymaga od nauczycieli coraz więcej, a my musimy sprostać jego wymaganiom. To niełatwe zadanie, bo współczesna młodzież wychowała się ze smartfonem w ręku, a my wszystkiego musimy nauczyć się od podstaw – dodaje.

Oprócz udziału w głównym panelu konferencji, uczestnicy będą mogli zapisać się na praktyczne warsztaty, które będą odbywały się w mniejszych grupach od godz. 15:30. Eksperci odpowiedzą na pytanie dotyczące empatii w życiu nauczyciela, obalą mity na temat neurodydaktyki i podpowiedzą jak wprowadzić trochę praktyki na lekcje przedsiębiorczości.
Tegorocznej edycji BeZee towarzyszyć będą targi wystawiennicze. Do grona wystawców należą: biura organizujące tematyczne obozy młodzieżowe, Instytut Pozytywnej Edukacji czy firma tworząca interaktywne systemy takie jak: aktywna tablica, monitory dotykowe czy piloty do odpowiedzi.

– Edu Show to doskonała okazja do prezentacji firm i instytucji, które oferują nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w edukacji, a także miejsce promocji najnowszych rozwiązań i technologii. Chcemy stworzyć przestrzeń, która będzie źródłem informacji i opinii o produktach i nowinkach stosowanych w branży edukacyjnej – mówi Agnieszka Pyrzanowska, koordynator ds. Targów Edu Show z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla samych uczniów. Edu2day to konkurs skierowany do młodzieży w wieku 15 – 19 lat, która chce podzielić się swoimi pomysłami i perspektywą na rozwój edukacji. Nagrodą są lekcje z mentorami, które przygotują laureatów do pitchingu na wielkiej scenie.

- Chcemy oddać głos uczniom i zwrócić uwagę na edukację z ich perspektywy. Usłyszeć ich narrację i pomysł, który sprawi, że nauka w szkole będzie przebiegać sprawniej. Chcemy usłyszeć tych, którym poświęcona jest konferencja BeZee. Szukamy pozytywnych przykładów marzycieli, optymistów i pasjonatów. Drogi uczniu! Widziałeś wspaniałą salę, o której chcesz opowiedzieć? Lekcję, która zapada Ci w  pamięć? Nauczyciela, którego powinien poznać świat? Zgłoś się i wygraj tydzień konsultacji pod okiem ekspertów! – mówi Paweł Płoski, koordynator konkursu EduShow z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

 

Konferencja BeZee 2018 – trendy w edukacji odbędzie się 13 listopada 2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności. Organizatorami wydarzenia są Miasto Gdańsk i  Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Bilety dostępne są na stronie www.BeZee.pl

 

Film promocyjny dostępny jest pod linkiem https://we.tl/t-ToIZxU3BVY

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy