Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Koncert Czerwono-Czarnych w 60. rocznicę narodzin bigbitu

24 marca 2019 r. o godz. 18:00 rozpocznie się dwugodzinny koncert Czerwono-Czarnych. Zespół zagra w Teatrze Wybrzeże dwadzieścia sześć utworów popularnych w latach 50.-70. XX w. Bilety w cenie 20 i 10 zł będzie można zakupić do 22 marca br., a część wygrać w konkursach na portalu społecznościowym.

A
A

Czerwono-Czarni, legenda polskiego rock’n’rolla, powraca na scenę w 60. rocznicę koncertu zespołu Rhythm & Blues. Zespół zagra na Scenie Głównej Teatru Wybrzeże w składzie: Wiesław Bernolak – gitara, Tomasz Jaśkiewicz – gitara, Ryszard Poznakowski – klawisze, śpiew, Zbigniew Bizoń – sax, oraz Jan Knap – perkusja. Skład uzupełnią Adam Wendt – sax oraz Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. W koncercie wezmą także udział soliści: Danuta Błażejczyk, Agnieszka Wajs, Natalia Pastewska oraz Michał Gasz.

Klimat w Gdańsku jak na the Rolling Stones

O koncercie the Rolling Stones w Sali Kongresowej słyszał każdy fan muzyki rockowej. 13 kwietnia 1967 r. przed legendą światowego rock’n’rolla wystąpili właśnie Czerwono-Czarni.

– Koncert Czerwono-Czarnych w Teatrze Wybrzeże ma nawiązywać klimatem do tamtego wyjątkowego dnia. Wówczas widownia w warszawskiej Sali Kongresowej miała do dyspozycji wyłącznie miejsca siedzące. Nie przeszkodziło to w świetnej zabawie. Chcemy, aby w Gdańsku panowała podobna, wyjątkowa atmosfera – mówi Teresa Kuśmierska, dyrektor Gdańskiego Archipelagu Kultury.   

Jak zdobyć bilety na koncert?

W trakcie dwugodzinnego koncertu zostanie zagranych 26 utworów. Zdecydowana większość z nich to kanon polskiego rocka, np. Trzynastego, Dwudziestolatki, czy Rudy Rydz. Nie zabraknie utworu House of the Rising Sun zespołu the Animals, który zagrany w Hali Stoczni 14 listopada 1965 r. wpłynął na muzykę pokolenia bigbitu. Koncertu będzie można wysłuchać za symboliczną opłatą.

– Bilety na koncert Czerwono-Czarnych sprzedawane będą w kasach Teatru Wybrzeże w dniach 11 marca – 22 marca 2019 r. w cenie 20 zł. Cenę biletu można obniżyć o połowę, podając w rozmowie z kasjerkami hasło „Rudy Kot”, czyli nazwę klubu, w którym zagrał w 24 marca 1959 r. zespół Rhythm & Blues – dodaje Teresa Kuśmierska.

Do sprzedaży trafi ponad 200 biletów. Ponadto 9 bezpłatnych, podwójnych wejściówek będzie można wygrać w konkursach facebookowych na profilach: „Miasto Gdańsk”, „Scena Muzyczna Gdańsk” oraz „Muzeum Gdańska”, które rozpoczną się 22 marca 2019 r. o godz. 14:00 wraz z zakończeniem sprzedaży w Teatrze Wybrzeże. W każdym z konkursów nagrodami głównymi będą 3 zaproszenia na koncert.

Bilety sprzedażowe są dostępne do wyczerpania puli.

Koncert Czerwono-Czarnych w 60. rocznicę narodzin polskiego rock’n’rolla

Kiedy: 24 marca 2019 (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: Scena Główna, Teatr Wybrzeże, ul. Św. Ducha 2

Wstęp: zaproszenia, bilety: 20 zł /os. i 10 zł / os. po udzieleniu odpowiedzi na pytanie

Sprzedaż biletów: w godzinach otwarcia kas Teatru Wybrzeże do 22 marca 2019 r., godz. 14:00 lub do wyczerpania puli.

 

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy