Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Komunikacja na mecz w środę, 7 października

W środę, 7 października na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją Polski i Finlandii. Początek spotkania o godz. 20.45. Poniżej przedstawiamy informację, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.

A
A

Z przyczyn technicznych nie odbędą się kursy pociągów z Gdańska Głównego do przystanku Stadion Expo. Istnieje możliwość dojazdu pociągami SKM z kierunku Gdyni i z kierunku śródmieścia Gdańska do przystanku „Politechnika SKM” i następnie dojście pieszo do stadionu. Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą w tym przypadku pojazdy gdańskiej komunikacji miejskiej.

Bilet wstępu na mecz upoważnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk od godz. 16.00 dnia 07.10.2020 r. do godz. 02.00 dnia 08.10.2020 r.

Dojazd i powrót komunikacją miejską

Od godz. 18.00 do godz. 20.30 zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 7 na trasie Łostowice Świętokrzyska-Chełm-Brama Wyżynna - Dworzec Główny – Stadion - Nowy Port z częstotliwością co 10 minut, od godz. 18.00 do godz. 20.30 zwiększona zostanie częstotliwość kursów linii autobusowej 158 na trasie Wrzeszcz PKP - Zaspa- Czarny Dwór - Płażyńskiego - Stadion - Stogi do co 10 minut. Część kursów zostanie obsłużona autobusami przegubowymi, które z przyczyn technicznych nie mogę przejeżdżać przez wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ul. Braci Lewoniewskich. Dlatego, kursy te od przystanku „Zaspa SKM” do przystanku „Galeria Bałtycka” zostaną wykonane na trasie zmienionej: ... – Zaspa SKM – Hynka – Żołnierzy Wyklętych - ...

Po zakończeniu meczu 

Ok. godz. 22.30 z przystanku „Stadion Energa Gdańsk 01” odjadą tramwaje linii 7 do Łostowic Świętokrzyskiej przez Dworzec Główny - Chełm oraz tramwaje linii 12 do pętli Ujeścisko przez Dworzec Główny - Siedlce - Piecki-Migowo, z przystanku specjalnego „Uczniowska” (zlokalizowanego przy budynku Uczniowska 23) odjadą autobusy linii 148 do Żabianki SKM przez Przymorze i 158 do Wrzeszcza PKP przez Zaspę, z przystanku „Stadion Energa Gdańsk 03” (na wysokości bursztynowych wiat tramwajowych przy ul. Marynarski Polskiej) odjadą autobusy linii 158 do Stogów z przyczyn technicznych, kurs linii 10 z Nowego Portu do Brętowa PKM o godz. 22.44 z przystanku „Władysława IV ” zostanie wykonany trasą objazdową przez Oliwską-Brzeźno-Hallera-Kliniczną-Marynarki Polskiej; ruch tramwajów linii 10 do Nowego Portu odbywa się bez zmian.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk. 

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w pojazdach komunikacji miejskiej, więcej czytaj na stronie ZTM. 

Zygmunt Gołąb (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku