Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kolumbijskie siatkarki zachwycone Gdańskiem!

Tylko bezpośrednie kontakty młodych ludzi z różnych krajów są przyszłością świata, bo to wy będziecie zmieniać świat – powiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk podczas spotkania z grupą siatkarek z Kolumbii, które podczas wizyty w Polsce we wtorek odwiedziły Gdańsk. Prezydent wyraził nadzieję, że zawodniczki będą ambasadorkami Gdańska w Kolumbii.

A
A

Dziewczęta w wieku 13-16 lat z miasta Caucasia wraz z trenerem i przedstawicielami ambasady Kolumbii w Polsce odwiedzili też Warszawę i Toruń. W Gdańsku w szkole sportowej rozegrały mecz siatkówki, zwiedziły m.in. stadion Energa Gdańsk, Główne Miasto, były na plaży. Gdańsk bardzo im się spodobał. „Piękny, boski” – mówiły podczas spotkania w Urzędzie Miasta.  Jedna z zawodniczek dziękując za możliwość odwiedzenia Gdańska podkreśliła, jak bardzo ważne dla nich są rozmowy w innych krajach na temat Kolumbii. - Chcemy pokazywać nasz kraj z pozytywnej strony bo wiemy, że o Kolumbii nie zawsze mówi się dobrze– powiedziała.

Prezydent Piotr Kowalczuk podczas spotkania z siatkarkami z Kolumbii
Prezydent Piotr Kowalczuk podczas spotkania z siatkarkami z Kolumbii
mat. pras. UMG

Trener zaznaczył, że dziewczęta pochodzą z regionu Kolumbii objętego wojną domową, borykającego się z wieloma problemami społecznymi. -Sport, trenowanie siatkówki daje im szansę na to, że wyjdą na ludzi, bo poprzez sport można wykształcić nowe pokolenie, nie dotknięte traumą wojny – tłumaczył.

 

Delegacja z Kolumbii podczas spotkania w Urzędzie Miejskim
Delegacja z Kolumbii podczas spotkania w Urzędzie Miejskim
mat.pras. UMG
Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy