Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kolejne ulice w Gdańsku zostaną oświetlone dzięki programowi „Jaśniejszy Gdańsk”

W maju podpisano trzy umowy dotyczące budowy oświetlenia w ramach programu „Jaśniejszy Gdańsk”. W budżecie miasta na realizację programu zabezpieczono ponad 7,2 mln złotych.

A
A

Podpisano umowy na oświetlenie kolejnych ulic z programu „Jaśniejszy Gdańsk 2019”.  Nowe miejskie latarnie zyskają m.in. schody łączące ul. Wyczółkowskiego  z ul. Legnicką, fragment ul. Piastowskiej, Gryglewskiego czy ul. Białej. Oświetlenie pojawi się także w Osowej, na ul. Międzygwiezdnej i ul. Orfeusza. Umowy na realizację powyższych zadań podpisano na łączną wartość sięgającą niemal 543 tys. złotych. Większość prac zakończy się w sierpniu. Jedynie zadanie, które zostanie przeprowadzone w pobliżu ul. Legnickiej i Wyczółkowskiego zakończy się w październiku 2019 r. 

To nie jedyne ulice, które w tym roku zyskają nowe oświetlenie w ramach programu „Jaśniejszy Gdańsk”. Obecnie trwają prace wykończeniowe związane z montażem ulicznych latarni w gdańskim Brzeźnie. Prace na ul. Pułaskiego, Mazurskiej i Orlej realizowane są w ramach programu „Jaśniejszy Gdańsk 2018”. W ramach ubiegłorocznej akcji na ukończeniu są także roboty na ul. Przy Torze i Sandomierskiej. Ponadto rozpoczęła się realizacja zadań z tegorocznej listy „Jaśniejszego Gdańska”. W ramach tego programu zakończono już budowę oświetlenia na skwerze im. Arkadiusza Rybickiego i na ul. Kolejowej. Duże zaawansowanie prac można zaobserwować także m.in. na ul. Tarasy, Cygańska Góra i Załogowej.

Łącznie w ramach programu „Jaśniejszy Gdańsk” 2019 oświetlonych zostanie 21 ulic. Budżet przeznaczony na ten cel wynosi niemal 7,3 mln złotych. W 2018 roku na realizację programu Jaśniejszy Gdańsk miasto przeznaczyło ponad 5 mln zł.

Typowaniem ulic przeznaczonych do oświetlenia zajmuje się Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Ulice do programu wybrane zostają przede wszystkim na podstawie liczby mieszkańców, dostępu do placówek publicznych i interwencji mieszkańców. Pieniądze na realizację programu pochodzą z budżetu miasta. Koordynatorem programu jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska