Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kolejne etapy prac przy pawilonie handlowym na Stogach

Trwają prace przy modernizacji budynku handlowego przy ul. Stryjewskiego. Rozstrzygnięto przetarg na wymianę stolarki okiennej. Ogłoszono także przetarg na wybudowanie drogi dojazdowej z chodnikiem i miejscami postojowymi. Przebudowany zostanie również zjazd z ul. Zimnej.

A
A

Dzisiaj rozstrzygnięto przetarg na wymianę stolarki okiennej, w ciągu tygodnia podpisana zostanie z wykonawcą umowa. Za remont pawilonu przy ul. Stryjewskiego 23 odpowiadają Gdańskie Nieruchomości. Pod koniec czerwca ogłoszony zostanie przetarg na wymianę instalacji co i elektrycznej wraz z węzłem. Koszt remontu to około 2,5 mln zł. Prace potrwają do końca 2018 roku.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na wybudowanie nowej drogi dojazdowej z chodnikiem i z miejscami postojowymi. W ramach inwestycji zostanie przebudowany zjazd z ul. Zimnej i powstanie nowy układ drogi dojazdowej do pawilonu, po którym poruszać będą mogli zarówno piesi jak i kierowcy.  Poza drogą wykonawca wybuduje kanalizację deszczową z wpustami, a także zajmie się przebudową urządzeń elektroenergetycznych.
Oferty w przetargu poznamy 5 lipca. Jeśli procedura przetargowa przebiegać będzie bez zakłóceń, realizacja inwestycji zakończy się do końca 2018 roku.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy