Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Klub Seniora zaprasza do wspólnego świętowania

Wstępy artystyczne, oglądanie filmu o „Ostoi” i wręczenie medali zasłużonym „srebrnym” gdańszczankom i gdańszczanom. To tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano z okazji jubileuszu 10-lecia Klubu Seniora, który funkcjonuje przy Domu Społecznym „Ostoja”. Impreza rozpocznie się jutro, 17 kwietnia o godz. 14 przy ul. Hożej 4. Z seniorami spotka się m. in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

A
A

Obecnie z Klubu Seniora „Ostoja” korzysta około 30 osób, z tamtejszego Dziennego Domu Pomocy ok. 50, a z Domu Pomocy Społecznej 60. Sam klub, który utworzono w 2008 roku na bazie DPS-u „Ostoja”, umożliwia aktywizację seniorów ze środowiska lokalnego dzielnic Stogi,  Przeróbka, Krakowiec. W ofercie tej placówki można znaleźć m. in. zajęcia usprawniające (np. gimnastyka), psychologiczne (np. psychologiczne porady indywidualne, warsztaty, pogadanki, wykłady, grupowe), wyjścia, wycieczki (m. in. rekreacyjne, turystyczne, kulturalne), projekcje ciekawych filmów, warsztaty i zajęcia plastyczne czy spotkania z interesującymi ludźmi i zajęcia komputerowe.

- Działalność Klubu przyczynia się do polepszenia kondycji psychicznej i podniesienia jakości życia.  Ponieważ po przejściu na emeryturę jednym z największych problemów jest dla wielu osób izolacja społeczna, związana z zaprzestaniem aktywności zawodowej i utratą bieżących kontaktów z ludźmi, przynależność do Klubu Seniora może tej izolacji i osamotnieniu zapobiec – podkreśla Ewa Zawadzka, dyrektor Domu Pomocy „Ostoja”. - Ogólna aktywność oraz uczestniczenie w specjalistycznych zajęciach profilaktycznych oraz rehabilitacyjnych wpływa również pozytywnie na stan zdrowia i kondycję fizyczną, co jest szczególnie ważne, gdyż problemy związane ze zdrowiem są ważną grupą problemów dla osób w wieku senioralnym.

Obchody jubileuszu rozpoczną się o godz. 14 – od powitania gości i wspólnego oglądania filmu, który przedstawia historię klubu. Następnie zasłużeni seniorzy odbiorą podziękowania i pamiątkowe medale. Przewidziano też przemówienia, część artystyczną oraz poczęstunek i rozmowy przy kawie.

Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy