Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kładka na Ołowiankę z nagrodą za Inwestycją turystyczną w regionie

Nagrody i wyróżnienia za zasługi dla rozwoju turystyki zostały wręczone w czasie gali 15-lecia działalności Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

A
A

Nagrodę w kategorii Inwestycja w turystyce otrzymała kładka piesza przez Motławę. Umożliwia łatwiejszy dostęp do instytucji kultury znajdujących się na Ołowiance, co zwiększa atrakcyjność turystyczną tego miejsca.

Nagroda za Inwestycję w turystyce dla kładki na Ołowiankę.
Nagroda za Inwestycję w turystyce dla kładki na Ołowiankę.
Fot. Maciej Nicgorski

Kładka na Ołowiankę została oddana do użytkowania  17 czerwca 2017 r. tak więc dziś obchodzi swoje pierwsze urodziny. Przez miniony rok przęsło kładki było zwodzone blisko 3 tysiące razy. W ścisłym sezonie czyli w miesiącach lipiec i sierpień przepływało pod nią około 100 jednostek w ciągu doby. Co daje średnio około 10 jednostek podczas jednego zwodzenia.

W tym roku regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki zbiegły się z jubileuszem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która od 15 lat integruje branżę i środowisko turystyczne całego województwa. Stowarzyszenie skutecznie zajmuje się promocją naszego regionu na rynku krajowym i zagranicznym, czego rezultatem jest m.in. zwiększający się z roku na rok ruch turystyczny. Prowadzi także Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej.

Jak co roku w regionalnych obchodach Światowego Dnia Turystyki uczestniczyli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Obecni byli także samorządowcy, działacze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przewodnicy i piloci wycieczek, hotelarze i restauratorzy, przedstawiciele organizacji i instytucji związanych z turystyką.

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy