Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Katarzyna z Guderskiego może otwierać szampana! Znamy wyniki loterii PIT-owej

Przed chwilą zakończyło się losowanie nagród w loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Piękna, hybrydowa Toyota Yaris powędruje do Katarzyny z ulicy Guderskiego.

A
A
1

W trakcie losowania wyłonionych zostało 50 laureatów nagrody Karta Mieszkańca z 5-miesięcznym biletem na komunikację miejską, 15 laureatów nagrody rower miejski Best Gela,1 laureat nagrody głównej czyli Toyoty Yaris Hybrid wersja premium. Dodatkowo wylosowany został jeden laureat rezerwowy dla każdej nagrody, na wypadek gdyby zwycięzcy nie spełnili warunków formalnych.

Laureaci powiadamiani będą o wygranej telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej najpóźniej w terminie 3 dni roboczych liczonych od 10 do 14 maja 2018 r.

Losowanie nagród polegało na ręcznym wyciąganiu losów (prawidłowe zgłoszenie do loterii miało nadany unikatowy numer porządkowy oraz unikatowy kod zgłoszenia) z przezroczystej urny. Każdy wyciągnięty los został odczytany - pdane zostały numery, imię laureata oraz ulica, pokazany do kamery, a następnie przyczepiony do tablicy umieszczonej obok urny. Losowanie nagród przeprowadzone zostało w obecności i pod nadzorem osoby posiadającej certyfikat Ministerstwa Finansów, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem loterii.

W loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” zarejestrowało się 18 751 mieszkańców, czyli prawie 4 tys. więcej niż rok temu. Liczba osób biorących udział w akcji, którzy pierwszy raz wpisali do deklaracji podatkowej gdański adres zamieszkania to prawie 2 tysiące. W ubiegłym roku dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł.

Referat Prasowy (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy