Jazda na rowerze od A do Z
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Jazda na rowerze od A do Z

Jazda na rowerze od A do Z
Jak skontrolować sprawność swojego roweru, naprawić drobne usterki oraz co najważniejsze, jak pewnie i bezpiecznie się na nim poruszać – Miasto Gdańsk rozpoczyna pilotażowy program nauki jazdy rowerem w ruchu drogowym dla uczniów gdańskich szkół.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Program ten jest realizacją zapowiedzi wzbogacenia kampanii „Rowerowy Maj” - której głównym celem jest promowanie wśród dzieci i ich rodziców aktywnych podróży po mieście na dwóch kółkach - o lekcje praktycznej jazdy w ruchu ulicznym.

- Cykl zajęć naszego pilotażowego programu rozpisany jest na dziewięć jednostek lekcyjnych. Obejmuje zajęcia teoretyczne, zajęcia z budowy i serwisu roweru, zajęcia na placyku manewrowym oraz zajęcia w podgrupach w ruchu ulicznym – informuje Monika Evini z Referatu Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – Chcemy by w ramach naszego programu dzieci utrwaliły wiedzę zdobywaną w trakcie przygotowań do zdobycia karty rowerowej, wyposażyły się w praktyczną wiedzę jak sprawdzić sprawność roweru, naprawić drobne usterki oraz co najważniejsze, by nabyły praktycznych umiejętności jak pewnie i bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym – wyjaśnia Evini.

Do pilotażowego programu zaproszeni zostali uczniowie V i VI klas trzech zwycięskich szkół tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj: SP nr 12 z Ujeściska, SP 92 z Zaspy i SP 84 z Kokoszek.

- Jeżeli program się sprawdzi, będziemy chcieli sukcesywnie wprowadzać go do gdańskich szkół jako stały element kampanii Rowerowy Maj – zapowiada wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak – „Rowerowy Maj” to kampania, która pokazuje potencjał komunikacji rowerowej w Gdańsku. Z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. I co ważne, w efekcie majowej akcji dzieci dojeżdżają do szkół na rowerach, czy hulajnogach, także po jej zakończeniu. Mam nadzieję, że nasz nowy program zostanie przyjęty przez uczniów z entuzjazmem i okaże się świetnym dopełnieniem akcji „Rowerowy Maj”, która na dobre już wpisała się w krajobraz Gdańska i do której dołączają kolejne miasta – dodaje wiceprezydent.

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów ze stowarzyszenia Rowerowa Gdynia i potrwają do 18 października.

Anna DobrowolskaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyanna.dobrowolska@gdansk.gda.pl
Anna Dobrowolska - najnowsze
Anna DobrowolskaUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyanna.dobrowolska@gdansk.gda.pl
Anna Dobrowolska - najnowsze