Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jak się zachować w sądzie – edukacja dla pań!

Gdańszczanki zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach, podczas których dowiedzą się m.in. jak radzić sobie z emocjami na sali sądowej oraz jak właściwie przygotować się do rozprawy, by nie stracić pewności siebie.

A
A

To szczególna oferta edukacyjno-wspierająca m.in. dla kobiet w kryzysie rodzinnym, ofiar przemocy domowej. Dla pań, które nie radzą sobie ze stresującymi sytuacjami, konfliktami małżeńskimi mającymi finał w sądzie. Również dla gdańszczanek, które m.in. chcą poprawić umiejętności budowania wypowiedzi opartych na faktach. Pragną nauczyć się radzenia w sytuacjach trudnych i przełamać lęki. Warsztaty odbędą się w sobotę 16 listopada w godzinach od 10.00 do 17.00, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy pl. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie.  Uczestniczki pod okiem trenerki i psycholożki m.in. wezmą udział w inscenizacji rozprawy sądowej, wcielą się w rolę świadka, powoda i oskarżonego. Specjalistki podpowiedzą, jak radzić sobie z paraliżującym stresem i poczuciem bezradności w niecodziennych sytuacjach.

- Zawsze warto korzystać ze specjalistycznego wsparcia, jeśli tylko go potrzebujemy – przypomina Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Dodajmy, że liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona, obowiązują zapisy. Organizatorem warsztatów jest gdański MOPR.

Zapraszamy gdańszczanki!

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy do 10 listopada, pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę). 

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku