Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jak pracuje się w kulturze? Seminarium z udziałem ekspertów 14 listopada w IKM

Jaka jest specyfika pracy w kulturze? Jak radzić sobie z współpracą wielu środowisk, jak łączyć kompetencje? Co motywuje do pracy w kulturze, a co doprowadza do wypalenia zawodowego? Odpowiedzi na te pytania poszukają uczestnicy i uczestniczki seminarium, które poprowadzi Marek Szymaniak – dziennikarz i reporter, autor książki Urobieni. Reportaże o pracy. Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00 w IKM. Wstęp wolny.

A
A

O pracy w kulturze dyskutować będą także Agnieszka Skawińska – dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Rumi i aktorka oraz prof. Jan Wojciechowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

- Pracujemy w kulturze, czyli organizujemy, koordynujemy, partnerujemy, zatrudniamy i współpracujemy. Angażujemy i dzielimy się obowiązkami. Chcemy porozmawiać o naszej pracy, wspólnych, problemach i bolączkach oraz możliwych, w instytucjonalnych czy organizacyjnych ramach, rozwiązaniach – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Seminarium kończy organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej kurs Zarządzanie w kulturze. Składał się z trzech dwudniowych zjazdów na temat: zwinnego zarządzania, zarządzanie opartego na wiedzy, roli lidera w kulturze, samorozwoju i angażujących metod pracy.

Spotkanie Praca w kulturze poprowadzi Marek Szymaniak - dziennikarz i reporter. Publikował m.in. w Magazynie TVN24, „Dużym Formacie” i „Newsweek Polska”. Jest dwukrotnym finalistą konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz finalistą Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. W czerwcu 2018 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała się jego debiutancka książka Urobieni. Reportaże o pracy.

Choć spędzamy w pracy prawie jedną trzecią swojego życia, wciąż niewiele wiemy o mechanizmach rynku pracy i nierównościach panujących wśród zatrudnionych w innych branżach.” - czytamy w opisie wydawcy. Po spotkaniu będzie można nabyć swój egzemplarz książki.

Praca w kulturze – seminarium | 14 listopada, godz. 18.00

Goście: Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumii, prof Jan Wojciechowski, Uniwersytet Jagielloński i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Prowadzenie: Marek Szymaniak

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/554157938366774/

Agnieszka Skawińska - aktorka scen muzycznych i dramatycznych. Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Przez szereg lat współpracowała z różnymi teatrami w Polsce m.in. Teatrem Polskim w Szczecinie czy Teatrem Gdynia Główna. Animatorka życia kulturalnego, jest pomysłodawczynią takich projektów edukacyjno-artystycznych jak Rumski Wokal, Wierszogadanie czy Lekcje z Kulturą. Reżyserka, wokalistka, prowadząca warsztaty teatralne a także warsztaty o tematyce rozwoju osobistego. Studentka kierunku „Diagnoza i terapia pedagogiczna” w Gdańsku. Jest dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

prof. Jan Stanisław Wojciechowski – artysta, krytyk sztuki,animator kultury i kulturoznawca, wykładowca akademicki. Twórca obiektów rzeźbiarskich i aranżacji przestrzennych; posługuje się również fotografią. Kieruje projektami społecznymi, artystycznymi i naukowymi. Pisze artykuły, eseje i książki na temat praktyk i idei artystycznych, przemian kulturowych i filozofii kultury.Wystawia prace od lat 70. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Członek Polskiej Akademii Umiejętności; adiunkt Instytutu Kultury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, były dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, rzeźbiarz.

Marta Bańka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Instytut Kultury Miejskiej