Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Granty dla organizacji pozarządowych! Czas na wnioski do 24 maja

10 maja wystartowały nabory na granty w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, Funduszu Młodzieżowego oraz Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego. Autorami inicjatyw mają być organizacje pozarządowe, które mogą się ubiegać o dofinansowanie do 5 000 zł.

A
A

- Po raz pierwszy to trzy organizacje pozarządowe prowadzą nabory. Wnioskami na działania na rzecz seniorów zajmuje się Regionalne Centrum Wolontariatu, grantami na działania na rzecz młodzieży  Stowarzyszenie Morena, a działaniami sąsiedzkimi i społecznościowymi Gdański Fundusz Sąsiedzki – wylicza Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Zachęcam do aktywności. Gdańsk potrzebuje ciekawych inicjatyw na rzecz naszych mieszkańców. Jesteśmy brokerami środków i innowacji. Nie zastępujemy jednak mieszkanek i mieszkańców.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 maja, za pośrednictwem systemu witkac.pl. Więcej informacji w siedzibach i na stronach internetowych stowarzyszeń oraz TUTAJ .

Gdańskie Fundusze dla organizacji pozarządowych to program pilotażowy, który będzie kontynuowany w następnych latach, po ewaluacji. W tegorocznej puli jest blisko 450 tys. zł.

Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy