PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Godzina dla Ziemi także w Gdańsku

Godzina dla Ziemi także w Gdańsku
Godzina dla Ziemi WWF to ogólnoświatowa akcja, która odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca. Tegoroczna edycja poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. 25 marca, o godz. 20.30 w Gdańsku na godzinę zgasną iluminacje wybranych miejskich obiektów. Zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do akcji i symbolicznego gestu troski o przyszłość naszej planety.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Dlatego w komunikacji skupimy się na konieczności zwiększania obecnych i tworzenia nowych obszarów chronionych.  

Co roku w akcji Godzina dla Ziemi bierze udział ponad 170 państw. Gdańsk został zaproszony do grona dziesiątek miast w Polsce i na świecie oraz do wyłączenia świateł charakterystycznych budynków i obiektów publicznych.

W ramach tegorocznej akcji, o godz. 20.30 na godzinę, zgasną iluminacje następujących obiektów i budynków:

  • Zielona Brama,
  • Ratusz Staromiejski,
  • Nowy Ratusz,
  • Wielka Zbrojownia
  • Lastadia,
  • Fontanna Neptuna

Do akcji przyłącza się także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.