PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Główna nagroda w loterii PIT odjechała z nową właścicielką

Główna nagroda w loterii PIT odjechała z nową właścicielką
To nie prezent od Świętego Mikołaja, a główna nagroda w loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! Srebrny, elektryczny samochód Peugeot E-208 Active czekał na panią Katarzynę na dziedzińcu Forum Gdańsk. Przekazanie kluczyków odbyło się w świątecznej scenerii jarmarkowych budek i choinki.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W Gdańskiej loterii PIT szczęście wyraźnie sprzyja paniom. Na 6 edycji zabawy aż 4 laureatki to kobiety. Tak było też tym razem. Pani Katarzynie kluczyki do auta wręczyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Pani Kasia wygrała samochód, bo wzięła udział w naszej loterii, ale tej wygranej by nie było, gdyby nie odprowadzenie podatków w Gdańsku. Udział w podatku PIT jest jedną z najważniejszych składowych budżetu. W 2021 roku przychody do budżetu miasta z tego tytułu wyniosły 1 mld 96 mln zł – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – To dzięki podatkom miasto może się rozwijać, powstają m.in. nowe drogi i szkoły. Niezmiennie zachęcam do płacenia podatków w Gdańsku, tym bardziej że na 2023 rok według wyliczeń Ministerstwa Finansów otrzymamy jedynie 900 milionów złotych.

Pani Katarzyna, do której trafiła główna nagroda w tegorocznej loterii z zawodu jest nauczycielką i uczyła języka polskiego w jednej z gdańskich szkół, pisze także książki. Po odbiór wygranej przyjechała z rodzicami.

- Informacja o wygranej była dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. Na co dzień po mieście jeżdżę rowerem, ale w garażu już czeka miejsce na nowy samochód. Choć mam prawo jazdy, samochodem jeżdżę sporadycznie. Będę teraz musiała przestawić myślenie i nauczyć się wszystkiego od nowa. Nigdy wcześniej nie jeździłam autem z automatyczną skrzynią biegów. Pierwsza podróż zatem będzie prosto do domu, gdzie bardzo dokładnie przeczytam instrukcję – mówiła pani Katarzyna zaraz po pierwszej, krótkiej przejażdżce swoim nowym autem.

Wręczenie głównej nagrody w loterii PIT, przekazanie kluczyków, fot. Piotr Wittman
Wręczenie głównej nagrody w loterii PIT, przekazanie kluczyków, fot. Piotr Wittman

Loteria "PIT w Gdańsku. Się opłaca!" to zabawa, która zachęcała do rozliczenia podatków w Gdańsku. W ten sposób mieszkańcy mogli dokładać się do rozwijającego się miasta, a rejestrując się w zabawie mieli szanse wygrać nagrody. W 6. edycji loterii wzięło udział 15122 osób. 923 to zgłoszenia osób, które po raz pierwszy złożyły deklarację podatkową w naszym mieście. Pieniądze z podatków przeznaczane są m.in. na budowę ścieżek rowerowych, zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach czy inwestowanie w nowe miejsca rekreacji, co przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców.

Udział w loterii mogła wziąć osoba zamieszkała na terenie miasta Gdańska, która złożyła deklarację podatkową PIT za 2021 rok w jednym z urzędów skarbowych w Gdańsku, właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazała w deklaracji podatkowej PIT – Gdańsk jako miejsce zamieszkania. Aby wziąć udział w loterii, należało prawidłowo zarejestrować się na stronie pitwgdanskusieoplaca.pl. Po rejestracji, każdy uczestnik otrzymał unikatowy kod rejestracyjny i był zobowiązany go zachować do celów weryfikacji po ewentualnej wygranej.

W puli tegorocznej loterii było 26 nagród poza samochodem  Peugeot E-208 Active o napędzie elektrycznym do laureatów loterii trafiło także 15 rowerów trekkingowych i 10 smartfonów. Losowanie nagród odbyło się 16 maja, a wyniki loterii – unikatowe numery - zostały opublikowane na stronie zabawy.