Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk znów „Gminą na piątkę!”. Tytuł przyznała Szkoła Główna Handlowa

Gdańsk już po raz kolejny został wyróżniony w raporcie przygotowanym przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przy tworzeniu tegorocznego rankingu gmin wzięto pod uwagę jakość oficjalnych stron internetowych oraz komunikacji drogą e-mail - zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Badanie prowadzono metodą „tajemniczego klienta”.

A
A

Podczas tegorocznej edycji sprawdzono 658 gmin i wyróżniono 51, a wśród nich Gdańsk.

- Ranking „Gmina na 5!” został wyznaczony w oparciu o kryteria oceny mailingu oraz wybrane, najbardziej obiektywne i miarodajne kryteria Ocen Witryn Internetowych – informuje Paweł Kasprowcz, koordynator projektu „Gmina na 5!”. – Celem badania jest wyłonienie samorządów, które ponadprzeciętnie dobrze radzą sobie z obsługą potencjalnych przedsiębiorców oraz inwestorów. Cechą, która stawia naszą inicjatywę w szczególnej dobrej pozycji jest jej całkowita obiektywność. Zespół nie pobiera żadnych opłat za udział w badaniu lub rankingu. Całość przeprowadzona jest w całkowicie naukowy oraz niezależny sposób, a wszystkie ujęte w badaniu gminy mają równe i jednakowe szanse na zdobycie wysokich wyników.

 „Gmina na piątkę! ” jest cykliczną inicjatywą naukową, prowadzoną przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

- Tego typu wyróżnienie cieszy, bo jesteśmy właśnie po to, by pomagać, w przyjazny sposób wspierać gdańszczanki i gdańszczan. Aby jakość świadczonych przez nas usług była coraz wyższa, ciągle staramy się rozwijać. W lutym uruchomiliśmy i wciąż rozwijamy Gdańskie Centrum Kontaktu, czyli miejski call-center. Pragniemy w ten sposób ułatwić mieszkańcom kontakt z miastem, wskazać jedno miejsce, gdzie mogą zgłosić problemy, otrzymać informację  – mówi prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. – Dbamy też o to, by nasza strona internetowa była przydatna i zrozumiała nie tylko w języku polskim i angielskim, ale nawet chińskim, ukraińskim, chorwackim, arabskim czy węgierskimi. Przyznanie nam miana „Gminy na piątkę” pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku.

Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się wczoraj, 24 maja w Szkole Głównej Handlowej w Gdańsku.

dyplom1
Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy