Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk zagra w serialu „Diagnoza”

Gdańsk będzie bohaterem III sezonu „Diagnozy” - jednego z najpopularniejszych seriali telewizji TVN. W naszym mieście zostaną nagrane sceny, w których zagra Maja Ostaszewska, Adam Woronowicza, Maciej Zakościelny i Danuta Stenka. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorów, producentki Doroty Kośmickiej oraz prezydenta Gdańska.

A
A
Maja Ostaszewska, odtwórczyni głównej roli w serialu Diagnoza
Maja Ostaszewska, odtwórczyni głównej roli w serialu "Diagnoza"
TVN

Zdjęcia zaplanowane są między 2 a 3 lipca. Ekipę produkcyjną będzie można spotkać na Targu Rybnym w okolicach hotelu Hilton, na ul. Ogarnej, Długiej, Długim Targu, Długim Pobrzeżu, w okolicach stoczni oraz na plaży w Górkach Zachodnich. Gdańsk pokazany zostanie w czterech odcinkach "Diagnozy". Serial będzie można oglądać jesienią w stacji TVN we wtorki o godz. 21.30.

- W tym sezonie odsłonimy tajemnice Anny i Jana, związane z początkiem ich znajomości oraz wspólnym życiem w rodzinnym mieście Artmana. Obok Rybnika pokażemy, bowiem piękny Gdańsk. W niezwykle ważną postać, która w tej serii wzmacnia wątek medyczny serialu oraz ma niejasne powiązania z przeszłością głównych bohaterów, wciela się wybitna aktorka – Danuta Stenka – mówi Dorota Kośmicka, producentka serialu.

Widzowie będą mogli śledzić dalsze losy doktor Anny Leśniewskiej i lekarzy z rybnickiego szpitala już tej jesieni. Gdańsk nie bez przyczyny pojawia się w „Diagnozie”. Studiowała bowiem na Akademii Medycznej w Gdańsku i tu miały miejsce dramatyczne wydarzenia, które zaważyły na karierze lekarki, a które właśnie w Gdańsku w III serii będzie starała się wyjaśnić.

Na małym ekranie ponownie zobaczymy plejadę gwiazd - Maję Ostaszewską, Danutę Stenkę, Macieja Zakościelnego, Adama Woronowicza, Magdę Popławską, Michała Czerneckiego, Aleksandrę Konieczną, Sonię Bohosiewicz, Beatę Ścibakównę, Tomasza Drabka, Antoniego Królikowskiego, Józefa Pawłowskiego oraz Aleksandrę Adamską. Pojawią się też nowe twarze -Mateusz Kościukiewicz, Kamila Kamińska i Paweł Dobek. Zdjęcia do nowego sezonu „Diagnozy” rozpoczęły się 22 maja i potrwają do września 2018 roku.

To już kolejne spotkanie Gdańska z ekipą stacji TVN. Miasto było jednym z bohaterów popularnego serialu "Prawo Agaty", który cieszył się wysoką oglądalnością. Gdańsk zagrał w V, VI i VII serii serialu. Jedna z bohaterek serialu zamieszkała w Gdańsku. „Diagnoza” natomiast, od pierwszego sezonu, przyciąga około 2 milionową widownię i jest wyróżniana przez ekspertów, o czym świadczy statuetka Telekamery w kategorii serial, Srebrny Glob na World Media Festival 2018 czy nominacja do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018.

 Zdjęcia do wykorzystania znajdują się pod linkiem: https://we.tl/8y5TaV6Ty7 . Poprosimy o publikację wraz z podpisem - foto: TVN

Referat Prasowy (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy