Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk inwestuje w toalety na plażach. Trzy będą gotowe na tegoroczne wakacje

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje 2018. Latem w Gdańsku zostaną otwarte trzy nowe toalety na plażach, w których także będzie można skorzystać z natrysków. Budowa czwartego z nich zakończy się w listopadzie. Nowoczesne toalety zlokalizowane będą przy wejściach na plażę między Jelitkowem, a Brzeźnem (wejścia nr 46,48,50,63).

A
A

27 marca ruszyły prace związane z budową toalet w pasie nadmorskim. Przy wejściu nr 63 postawiono już ścianki i stropy obiektu. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace wykończeniowe na budowie toalety przy wejściu nr 50. Roboty przy 46-stce skupiają się na stawianiu fundamentów.

Z uwagi na prowadzone prace i obowiązek zabezpieczenia terenu budowy, w trakcie trwania robót dostęp do poszczególnych wejść na plaże może być utrudniony. Wykonawca -  konsorcjum, którego liderem jest F.B. Ekoinbud Sp. z o.o.  na wykonanie toalet przy wejściach nr 46, 50 i 63 ma czas do końca czerwca 2018 roku. Ze względu na podpisane zobowiązania z dzierżawcą placu przy wejściu nr 48,  w tym miejscu prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do listopada. 

W parterowych budynkach o pow. ok. 35 m2 mieścić się będą dostępne z wydzielonych umywalni dwie kabiny sanitarne przeznaczone dla kobiet i mężczyzn oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajdować się będą stanowiska pryszniców, które na okres zimy będą demontowane. Do nowych toalet dostosowane zostaną również dojścia zarówno do budynków, jak i w pobliże plaży.

Kolejne trzy toalety w pasie nadmorskim powstaną przed sezonem letnim 2019. - Przetarg na budowę toalet w rejonie wejść na plażę nr 60, 75, 78, zostanie ogłoszony w czerwcu  – mówi Włodzimierz Bartosiewicz,  Dyrektor Naczelny DRMG.  

W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadanie koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Więcej szczegółów na stronie internetowej DRMG: http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=851

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska