Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Eliminacje Mistrzostw Świata w Unihokeju Kobiet

Od 30 stycznia do 3 lutego w hali AWFiS w Gdańsku rozegrane zostaną Eliminacje Mistrzostw Świata w Unihokeju Kobiet. Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się we wtorek 29 stycznia o godz. 19.00 w Sali Białej Ratusza Głównego Miasta. Po ceremonii otwarcia zaplanowana jest konferencja prasowa, w której weźmie udział zastępca prezydenta Gdańska Piotr Borawski oraz przedstawiciele organizatora zawodów.

A
A

W środę 30 stycznia w Gdańsku rozpocznie się największa w Polsce międzynarodowa impreza unihokejowa 2019 roku! Do stolicy pomorza przybędzie 9 kobiecych Reprezentacji, z aktualnymi Mistrzyniami Świata (Szwecją) na czele! Ponadto oglądać będziemy tam oczywiście Reprezentantki Polski oraz Czeszki, Norweżki, Dunki, Estonki, Włoszki, Francuzki i Belgijki.

9 nacji z całej Europy od 30 stycznia do 3 lutego powalczy o awans na Mistrzostwa Świata, które w 2019 roku odbędą się w Szwajcarii, w miejscowości Neuchatel. Podczas 5-dniowej imprezy w Gdańsku obejrzymy łącznie aż 16 międzynarodowych potyczek, które ustalą ranking w dwóch grupach eliminacyjnych, na jakie zostały podzielone zespoły. Dwie najlepsze ekipy z każdego koszyka uzyskają bezpośredni awans na czempionat globu, a zespoły z trzecich miejsc czekać będą musiały na wyniki kolejnych dwóch grup eliminacyjnych, które swoje spotkania rozgrywać będą równolegle w słowackim Trencinie. Dodatkowe dwa wolne miejsca dla strefy europejskiej przypadną dwóm najlepszym ekipom z trzecich miejsc tych czterech grup.

W składzie reprezentacji Polski znajdzie się aż 5 zawodniczek wielokrotnych mistrzyń Polski Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk: Patrycja Bernacka, Maja Stenka, Hanna Samson, Malwina Zagórska oraz występująca od kilku miesięcy w Szwajcarii Weronika Noga. Drugim trenerem kadry Polski jest mieszkaniec Gdańska pan Paweł Ludwichowski.


Dlaczego Gdańsk?

Nasze miasto ma bardzo bogate tradycje związane z unihokejem.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk to aktualne mistrzynie Polski, które w ostatnich latach 10 krotnie zdobywały medale mistrzostw Polski w tym 8 razy złoto!

W Gdańsku trenuje ponad 200 osób, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Świetne szkolenie dzieci i młodzieży sprawia, że corocznie zdobywane są medale mistrzostw Polski.


Eliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju

środa - niedziela, 30 stycznia - 3 lutego

Hala AWFiS- Gdańsk, Kazimierza Górskiego 1 dawna Wiejska

Bilety w cenie od 10 zł do 35 zł do nabycia na stronie e-bilet

 

Uroczyste otwarcie turnieju, po którym odbędzie się konferencja prasowa odbędzie się we wtorek 29 stycznia o godz. 19.00 w Ratuszu Głównego Miasta, ul. Długa 46 w Gdańsku (sala biała)

 

Jędrzej Sieliwończyk (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy