PORTAL MIASTA GDAŃSKA

E-mocje: o stracie – trzeci odcinek cyklu wspomagającego rozwój emocjonalny dzieci

E-mocje: o stracie – trzeci odcinek cyklu wspomagającego rozwój emocjonalny dzieci
Czy rozmawianie o stracie jest potrzebne? A jeśli tak, to jak o niej rozmawiać? W trzecim odcinku z cyklu E-mocje przygotowanym we współpracy z Holistycznym Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja i Wydawnictwem Mamania Teatr Miniatura porusza trudny temat, który przez pandemię stał się wyjątkowo ważny.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
e-mocje

Nie lubimy myśleć o stracie, bo kojarzy się z cierpieniem i trudnymi emocjami. Czy jednak pomijanie tego tematu to rzeczywiście dobry pomysł? Pracownicy Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja, którzy na co dzień zajmują się stratą, wiedzą, że nie do końca tak jest. Teatr Miniatura zaprosił Centrum do współpracy, żeby w łagodny i służący naszemu rozwojowi sposób przyjrzeć się temu tematowi, wykorzystując dobrą literaturę dla dzieci i teatr.

Jak zawsze odcinek E-mocji będzie złożony z trzech części: krótkiego spektaklu na podstawie wydanej przez Wydawnictwo Mamania książki „Dom, który się przebudził” Martina Widmarka i Emilii Dziubak w reżyserii Edyty Janusz-Ehrlich, warsztatów dla dzieci „Jakie emocje Larson chował w szafie?” prowadzonych przez pedagożkę teatru Monikę Tomczyk oraz rozmowy o stracie dla dorosłych dwóch psycholożek: Magdaleny Mikulskiej z Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja i Joanny Trzaski, z którą Miniatura współpracuje przy tym cyklu od początku.

Czas trwania całego odcinka to około 50 minut.

E-mocje to cykl, który wykorzystując wartościową literaturę dla dzieci i teatr, ma na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci i pomoc rodzicom w procesie wychowania. Do tej pory powstały dwa odcinki „E-mocje: o konfliktach” i „E-mocje: o grzeczności”, które można obejrzeć na YouTube teatrMiniatura.

Premiera odcinka o stracie odbędzie się w sobotę 26 czerwca o 12.00 na YouTube teatru, gdzie będzie można go bezpłatnie oglądać.

Martin Widmark Dom, który się przebudził (Wydawnictwo Mamania)

  • reżyseria, scenografia: Edyta Janusz-Ehrlich
  • muzyka i udźwiękowienie: Michał Jacaszek
  • wystąpili: Wioleta Karpowicz, Szymon Wierejko, Andrzej Żak, kot Edward
  • realizacja zdjęć, montaż: Rafał Wojczal (wojczal.com)
  • realizacja dźwięku: Adam Wośko
  • obsługa techniczna: Zbigniew Okęcki, Jacek Kaczkowski
  • produkcja: Celina Zboromirska-Bieńczak
  • współpraca merytoryczna: Agnieszka Kochanowska, Justyna Sawicka

prowadzenie warsztatów „Jakie emocje Larson chował w szafie”: Monika Tomczyk

rozmowa dla dorosłych: Magdalena Mikulska, Joanna Trzaska