PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Dźwięki Tality. Koncert w słoneczny dzień na Jarmarku św. Dominika

Dźwięki Tality. Koncert w słoneczny dzień na Jarmarku św. Dominika
W ramach całorocznej akcji „Gdańsk czyta – Talita” Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała widowisko muzyczne „Dźwięki Tality. Koncert w słoneczny dzień”. Niezwykłe spotkanie z literaturą i muzyką odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia o godzinie 16.00 na Skwerze Świętopełka.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
aaaamberif2022_ergo_arena_mat_mtg

W ramach Jarmarku św. Dominika Biblioteka wraz z solistami Teatru Muzycznego w Gdyni przedstawi widowisko muzyczne inspirowane fragmentami zbioru opowiadań Pawła Huellego. Wydarzenie poprowadzi Andrzej Stawicki, piosenki wykonają Katarzyna Wojasińska i Krzysztof Kowalski, a fragmenty „Tality” przeczyta Andrzej Śledź.

„Gdańsk czyta – Talita” jest wydarzeniem w ramach znanej, wywodzącej się z USA, akcji „One City, One Book”. Głównym założeniem tej inicjatywy jest zachęcenie do przeczytania i dyskusji nad tą samą książką jak najwięcej mieszkańców i mieszkanek danego miasta. Propozycją w Gdańsku, na rok 2022, jest „Talita” Pawła Huellego. To wydany w 2020 roku zbiór 12 opowiadań, które są osadzone w przestrzeni, a także historii Gdańska i całego Pomorza. WiMBP w Gdańsku zachęca do sięgnięcia po „Talitę” zarówno poprzez promocję on-line, jak i offline.

Aleksandra GrochowskaUrząd Miejski w GdańskuWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna