Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dostaliśmy ten finał!

Gdańsk będzie gospodarzem finału Ligi Europy 2020. Decyzję podjęła Europejska Unia Piłkarska, która miała do wyboru Porto i Gdańsk. Federacja postawiła na Gdańsk. 27 maja 2020 roku na stadionie Energa Gdańsk spotkają się najlepsze drużyny Ligii Europy.

A
A
- Jestem niezmiennie zadowolony, że po raz drugi Gdańsk będzie gospodarzem wielkiego wydarzenia piłkarskiego. To druga bardzo istotna impreza w historii Stadionu Energia Gdańsk. Nasze miasto pokazało w 2012 r., że potrafi organizować prestiżowe mecze. Już dziś pragnę zaprosić do naszego miasta kibiców na europejskie święto piłkarskie, które odbędzie się u nas za dwa lata – komentuje prezydent Paweł Adamowicz.

Będzie to drugi finał Ligi Europy, który odbył się w Polsce. W 2015 roku mecz finałowy rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie. Sevilla wygrała z Dnipro Dniepropietrowsk 3:2, a jedną z bramek zdobył Grzegorz Krychowiak.

Joanna Kubik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe