Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Cztery wydarzenia w Klubie Młodego Wrzeszczaka

W najbliższych dniach, od 15 do 19 maja, Fundacja Generacja i Klub Młodego Wrzeszczaka organizują spotkania zarówno dla dorosłych jak i dzieci. W planie znajdą się warsztaty, rozmowy i projekcje filmów dla najmłodszych.

A
A
58374672_2042904609141512_8553743458102149120_o

Klub Młodego Wrzeszczaka, jak i jego działania, zostały dofinansowane przez Miasto Gdańsk. Jest miejscem spotkań dzieci i młodzieży, warsztatów i rozmów, a jego wolontariusze chętnie pomagają np. w odrabianiu lekcji. W tym tygodniu, w planie są:

 

Środa, 15 maja - Szyjemy misie - warsztat międzypokoleniowy

Spotkanie, na którym będzie można dowiedzieć się, jak własnoręcznie stworzyć własną maskotkę – od projektowania, przez wykroje i wypełnienie, aż po szycie. Klub Młodego Wrzeszczaka zapewnia niezbędne materiały, jednak każdy może przynieść skrawki, które mogą przydać się w pracy.

Wydarzenie skierowane zarówno do osób dorosłych jak i dzieci. Rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod opieką wolontariuszy, bądź pomóc im przy pracy. Warsztaty poprowadzą studentki pedagogiki z Uniwersytetu Gdańskiego w ramach cyklu Study Circle.

Miejsce: Klub Młodego Wrzeszczaka, ul. Wajdeloty 14 (wejście z prawej str.)
Godz. 18.00 - 19.30

Zapisy: klubwrzeszczaka@gmail.com

 

Czwartek, 16 maja - Wrzeszczańskie detale architektoniczne - Ukryty Gdańsk

Spacer prowadzony przez Łukasza Darskiego, znanego na facebooku jako Dziarski Przewodnik. Jest to część cyklu spotkań i warsztatów dotyczących historii i architektury Gdańska. Skierowany jest do dorosłych, jednak dzieci również mogą w nim uczestniczyć(najlepiej od 6 roku życia). Podczas niemal dwugodzinnego spaceru, uczestnicy dowiedzą się czym jest geocaching oraz na czym polega ukrywanie skrytek opartych o detale architektoniczne, tzw. „wyimki”. Będzie on także powiązany do konkretnego rodzaju skrytki, której odnalezienie wymaga rozwiązania łamigłówki.

Miejsce: ul. Wajdeloty 11 (przy Cukierni)

Godz. 17.00

Zapisy: generacjafundacja@gmail.com

 

48392467_2093266330695911_4197676373961080832_o

 

Piątek, 17 maja - Małpa w kąpieli/Stefek Burczymucha

Weekend rozpocznie kolejna edycja „Kina na dywanie”. Skierowana jest do dzieci w wieku 0-5 lat. Wyświetlone zostaną projekcje z diaskopu „Ania”. Seans trwa ok. 15 minut, a napisy czytał będzie aktor z Teatru Wybrzeże, Jacek Labijak. Po projekcji odbędzie się warsztat dla dzieci nawiązujący do tytułowej małpy w kąpieli.

Miejsce: Klub Młodego Wrzeszczaka, ul. Wajdeloty 14 (wejście z prawej str.)

Godz. 17.00

Zapisy: generacjafundacja@gmail.com

 

Niedziela, 19 maja - Autystyczne rodzicielstwo - rozmowa z Alicją Hińczą

Część cyklu spotkań „Własnym głosem” – rozmów z samorzecznikami, czyli osobami z niepełnosprawnością, doświadczeniem depresji czy osobami neuroróżnorodnymi - o odmiennej ścieżce rozwojowej, jak określają się samorzecznicy ze spektrum autyzmu.

Autystyczne rodzicielstwo - rozmowa z Alicja Hinczą, filozofką, pedagogiem, muzykiem, mamą i posiadaczką diagnozy Zespół Aspergera oraz ADHD. Jest ona także członkinią zespołu samorzeczników “Jasna strona spektrum”, działającego przy fundacji Prodeste. Opowie ona swoich doświadczeniach, rodzicielstwie, różnicach zaburzeń autystycznych u mężczyzn i kobiet i znaczeniu diagnozy.

Spotkanie skierowane do osób dorosłych, także rodziców (można przyjść z dziećmi).

Pomysłodawczynią i prowadzącą spotkanie jest Natalia Fiedorczuk-Cieślak.

Miejsce: Klub Młodego Wrzeszczaka, ul. Wajdeloty 14 (wejście z prawej str.)

Godz. 17.00

Zapisy: klubwrzeszczaka@gmail.com

Mateusz Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy