Budżet Obywatelski oczami dzieci. Wyniki konkursu
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Budżet Obywatelski oczami dzieci. Wyniki konkursu

Budżet Obywatelski oczami dzieci. Wyniki konkursu
Piękne tereny zielone, przestrzenie do aktywności sportowej, place zabaw i dużo uśmiechów. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Dzieci tworzą Budżet Obywatelski”. Wpłynęło ponad 40 prac, zwycięskie zostaną wyeksponowane w przestrzeni miejskiej.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Natalia 14 lat - Podleśna Polana
Natalia 14 lat - Podleśna Polana

Celem konkursu zorganizowanego przez Urząd Miejski w Gdańsku było zainteresowanie dzieci tematyką Budżetu Obywatelskiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej temat "Dzieci tworzą Budżet Obywatelski”. Praca mogła stanowić ilustrację jednej z już istniejących realizacji Budżetu Obywatelskiego (park, łąka kwietna, plac zabaw, boisko itp.) lub projektu marzeń, który mógłby powstać w przyszłości.

W konkursie wpłynęło ponad 40 prac. Były one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych – pierwsza dla dzieci w wieku 5-9 lat, a druga 10-14 lat.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Zostały przyznane również wyróżnienia za kreatywność, estetykę wykonania pracy oraz za oryginalność.

Lista zwycięzców, wraz z nagrodzonymi pracami

Kategoria 5-9 lat

 1. Miejsce - Oskar, lat 7 „Zielone dla wszystkich”
 2. Miejsce - Liliana, lat 7 „Miasto dzieci szczęśliwych”
 3. Miejsce - Magdalena, lat 5

Jury przyznało w tej kategorii również 3 wyróżnienia za kreatywność i estetykę wykonania prac dla: Oliwiera, 5 lat za „Mój wymarzony plac zabaw SMYKOLANDIA”, Leny, 6 lat za "Dęby na gdańskiej Zaspie" oraz dla Agaty, lat 9 za pracę pt.: „TOSOWSKANIA”.

Kategoria 10-14 lat

 1. Miejsce – Michał, lat 11 „Tereny zielone na moim osiedlu”
 2. Miejsce – Natalia, lat 14 „Podleśna Polana”
 3. Miejsce – Julianna, lat 11 „Zielona klasa”

Wyróżnienia za oryginalność prac otrzymują w tej kategorii: Zbigniew, 11 lat za „Boisko Obywatelskie” oraz Sofiia, 14 lat za „Park rozrywki”.

Przyznane nagrody

I KATEGORIA

 • 1 miejsce – wyeksponowanie zwycięskiej pracy w przestrzeni miejskiej oraz cztery bilety do Teatru Miniatura;
 • 2 miejsce - rodzinne odwiedziny Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego – spotkanie z edukatorem w ustalonym ze zwycięzcami i ZOO terminie;
 • 3 miejsce – gadżety.

II KATEGORIA

 • 1 miejsce - wyeksponowanie zwycięskiej pracy w przestrzeni miejskiej oraz cztery vouchery na wystawy Centrum Hevelianum na Górze Gradowej;
 • 2 miejsce - rodzinne odwiedziny Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego – spotkanie z edukatorem w ustalonym ze zwycięzcami i ZOO terminie;
 • 3 miejsce – gadżety

Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na portalu gdansk.pl.