Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bijemy rekord wakacji!

Ponad sześć tysięcy miejsc dla gdańskich dzieciaków na wakacyjnych zajęciach przygotowanych przez szkoły, organizacje pozarządowe, jednostki kulturalne i sportowe. To ponad 2 tysiące miejsc więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji! Koszt organizacji aktywności dla gdańskich uczniów w tym roku to blisko 2 mln zł, czyli ponad 400 tysięcy zł więcej niż w roku ubiegłym. Co ważne, większość zajęć jest bezpłatnych lub niskopłatnych. Od 6 czerwca ruszają zapisy na wakacyjny wypoczynek młodych gdańszczan.

A
A

Przed nami niecały miesiąc do wakacji. Czas planowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Wśród propozycji przygotowanych przez miasto każdy znajdzie coś dla swoich dzieciaków. Tegoroczne wakacje zapowiadają się rekordowe. W tym roku na dzieci i młodzież czekać będzie aż 6136 miejsc przygotowanych w placówkach na terenie całego Gdańska. To ponad 2 tysiące miejsc więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji! Koszt organizacja zajęć dla gdańskich uczniów wynosi w tym roku blisko 2 mln zł, czyli ponad 400 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym.

- Co roku zwiększamy liczbę godzin zajęć podczas wakacji oraz ofertę atrakcji – mówi prezydent Paweł Adamowicz. – Warto podkreślić, że staramy się równomiernie pokryć nimi całe miasto, choć każdy chętny może zapisać się na zajęcia w dowolnym miejscu, nie tylko w pobliżu miejsca zamieszkania. A podróże po Gdańsku na pewno ułatwi bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży, która zacznie funkcjonować w naszym mieście od 1 lipca.

Większość zajęć trwać będzie minimum 8 godzin, tak aby mogły z nich skorzystać dzieci pracujących rodziców. Swoje propozycję przygotowały nie tylko miejskie placówki kulturalne i sportowe, zajęcia wakacyjne odbywać się będę również na terenie szkół. Dzięki temu każdy może znaleźć w pobliżu swojego miejsca zamieszkania lub pracy miejsce dla swojego dziecka. Zajęcia dla młodych gdańszczan przygotowały również organizacje pozarządowe. Nie zabranie także propozycji dla dzieci z niepełnosprawnościami. Tegoroczna oferta została tak przygotowana, aby każdy znalazł coś dla siebie. Pamiętać należy również o wprowadzonych w tym roku po raz pierwszy wakacyjnych dyżurach szkolnych zerówek.

Do pobrania oferta wakacyjna Gdańska dla dzieci i młodzieży (2.44 MB)
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy