Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

4 czerwca Dziecięca Sesja Rady Miasta Gdańska

4 czerwca Rada Miasta Gdańska zaprasza uczniów gdańskich szkół do udziału w Dziecięcej Sesji Rady Miasta Gdańska organizowanej już po raz osiemnasty z okazji Światowego Dnia Dziecka.

A
A

Na sesję zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych i siódmych, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i jednocześnie są aktywni w działalności pozalekcyjnej (wolontariat, działalność społeczna, sportowa itp.).

Sesja zaplanowana jest w godzinach 10.00 do 12.00 w Wielkiej Sali Obrad Nowego Ratusza przy ul. Wały Jagiellońskie 1 w Gdańsku.

Tematem tegorocznej sesji jest „GDAŃSK - MIASTEM RÓWNEGO TRAKTOWANIA”.

Uczniowie będą mieli możliwość wypowiedzenia się na ważne dla nich zagadnienia, dyskutowania oraz pracy nad uchwałami. Poznają zasady demokracji, działalności samorządu terytorialnego oraz tworzenia prawa lokalnego.

Wnioski oraz pomysły uczniów zostaną spisane i przekazane Prezydentowi Miasta Gdańska.

W trakcie obrad uczniowie będą mogli liczyć na pomoc Radych Miasta Gdańska, którzy wprowadzą młodszych „radnych” w zagadnienia związane z pracą rady, zakresem jej działalności oraz nauczą korzystać z elektronicznego systemu do głosowania. Uczniowie otrzymają upominki oraz Certyfikat Radnego.

Wioletta Krewniak (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Rady Miasta Gdańska