Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

2. Gdańskie Święto Europy

Odwiedź 6 maja Miasteczko Europejskie na Targu Węglowym. Poczuj atmosferę Berlina, Paryża, Pragi, Madrytu i innych stolic podczas „2. Gdańskiego Święta Europy”, a o godzinie 16.00 przyłącz się do śpiewania „Ody do radości”. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 12.00. Podczas pikniku nie zabraknie propozycji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

A
A
Gdańskie Święto Europy
Gdańskie Święto Europy
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

W specjalnie zaaranżowanej strefie dla najmłodszych Europejczyków będzie można pobawić się z maskotką Syriusza (oficjalny symbol Unii Europejskiej), a także ułożyć wielką mapę Europy z puzzli. Nie zabraknie też innych atrakcji: quizów z nagrodami, zgadywania flag i malowania twarzy. W części z aktywnościami stanie duże, ważące ponad 200 kg koło fortuny. Dzięki niemu konkursy z nagrodami będą jeszcze bardziej emocjonujące.

111

W tym czasie będzie można spróbować przysmaków z różnych krajów Europy w strefie gastronomicznej. Z okazji święta zostanie przygotowany zestaw najbardziej charakterystycznych europejskich potraw. Niedaleko staną stoiska informacyjne: Europe Direct, Eurodesk, Enterprise Europe Network, Erasmus, Gdańskiego Centrum Projektów Erasmus+, Regionalnego Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Fundacji DKMS. Czas umili również maskotka Mewa - Portu Lotniczego Gdańsk.

Gdańskie Święto Europy
Gdańskie Święto Europy
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdańskie szkoły z okazji święta przygotują ponad 20 stanowisk przedstawiających poszczególne kraje UE. Każde z nich będzie posiadało wyjątkową aranżację i własny program atrakcji.

Specjalnie dla fanów gier terenowych przygotowano Europejską Grę Miejską po Gdańsku pod hasłem „Gdańsk w Europie, Europa w Gdańsku”. Gra będzie się toczyła wokół 20 wybranych miejsc – kamienic, bram, mostów, targów, muzeów, instalacji artystycznych, a także zabytków i najbardziej rozpoznawalnych zakątków. Przygotowano też coś dla tych, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami – interaktywną grę dla użytkowników serwisu społecznościowego Snapchat.

Momentem kulminacyjnym 2. Gdańskiego Święta Europy będzie wspólne odśpiewanie „Ody do radości” przy akompaniamencie Orkiestry Vita Activa, które odbędzie się o godzinie 16.00. Rozgrzewki wokalne rozpoczną się po godzinie 15.00. dla uczestników zostaną rozdane słowa hymnu.

Gdańskie Święto Europy
Gdańskie Święto Europy
Dominik Paszliński / www.gdansk.pl


Organizator:
Miasto Gdańsk

Partnerzy:
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
Fundacja Gdańska
AmberExpo i Międzynarodowe Targi Gdańskie
Stowarzyszenie Morena
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk
Orkiestra Vita Activa

Patronat medialny:
Gdansk.pl

Milena Mieczkowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Fundacja Gdańska