Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

15 lat GCPU już za nami. Chcemy, by kolejne lata były równie owocne!

W tym roku dzięki wsparciu ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które otrzymaliśmy w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości I Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020” będziemy mogli zrealizować nowe zadania i dzięki temu dotrzeć do szerszego grona odbiorców z działaniami kampanii społecznej ”Kieruj bez procentów”, która realizowana jest w Gdańsku od 2004 roku.

A
A

Co planujemy?

- 50 dwugodzinnych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów gdańskich szkół. Umiejętność prowadzenia resuscytacji, reakcji w przypadku urazów kręgosłupa czy kończyn to bardzo ważne umiejętności, które mogą uratować czyjeś życie. Chcemy, by uczniowie byli przygotowania do pomocy innym w sytuacji np. wypadku komunikacyjnego.

- 50 dwugodzinnych szkoleń „Trzeźwa jazda”, podczas których uczniowie zdobędą wiedzę niezbędna do podejmowania ważnych decyzji, które mogą wpłynąć na ich dalsze życie. Czy mogę już prowadzić samochód? Co mi pomoże wytrzeźwieć? Co grozi za prowadzenie auta pod wpływem? Na te oraz inne pytania uczniowie znajdą odpowiedzi podczas zajęć warsztatowych.

- kampanię outdoorową -  w październiku na gdańskich przystankach tramwajowych i autobusowych  pojawią się plakaty kampanijne. Natomiast w listopadzie w ramkach wewnątrz pojazdów - plakaty kampanijne w formacie A2.

- stworzenie strony internetowej kampanii – dzięki temu wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszej kampanii znajdą się w jednym miejscu!

- kampanię medialną w Radio Gdańsk- spoty radiowe usłyszymy już tej jesieni.

Ponadto, w ramach wkładu własnego zaplanowaliśmy dwie konferencje  dla młodzieży  - nt. wpływu substancji psychoaktywnych na zdolność prowadzenia pojazdów  oraz coroczną realizację akcji Europejska Noc Bez Wypadku w gdańskich klubach.

GCPU

Do kogo chcemy dotrzeć?

Do ludzi młodych, ale i tych starszych. Do uczniów, studentów, osób dorosłych – kierowców przyszłych, obecnych, ale także pasażerów. Dzięki różnorodnym działaniom chcemy, by przekaz dotarł do szerokiego grona odbiorców!

Co jest naszym celem?

Chcemy, aby „Kieruj bez Procentów”  było kojarzone z dostosowaniami do odbiorców komunikatami. Przez swoje szerokie działania, chcemy  budować skojarzenia skutecznie realizowanych misji społecznych.  Celem głównym kampanii jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców w różnych grupach wiekowych.

GCPU

Kto nas wspiera?

Urzędy Miast i Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Gdańsk, Sopot, Władysławowo, Starogard Gdański, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Gdańsku, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku, Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, Organizacje pozarządowe i kościelne, Fundacja „Krzyś” (Warszawa). Media regionalne: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl.

GCPU

Oraz ambasadorzy:

Agnieszka Rylik- pięściarka,  mistrzyni świata, dziennikarka TVN - https://www.facebook.com/agnieszkarylik/,

Przemysław Talkowski – dziennikarz, prawnik, prowadzący program „Państwo w Państwie” - https://www.facebook.com/przemyslawtalkowski/

Kamila Krzeska – trener personalny  - https://www.facebook.com/krzeskakamila/

Irek Żak – trener personalny - https://www.facebook.com/irekzakFP/ 

Maciej Florek – choreograf, tancerz, juror w programie „You Can Dance” - https://www.facebook.com/maciek.florek.90

Oskar Fajfer – kapitan Żużlowców Wybrzeża Gdańsk  - https://www.facebook.com/oskar.fajfer

 

 

 

 

Agata Konieczna (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień