Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

11. edycja Gdańskich Dni Sąsiadów - rusza rejestracja

Od dziś (20 maja), można odebrać pakiety startowe w Instytucie Kultury Miejskiej, które pomogą zorganizować własne wydarzenie podczas kolejnej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów, organizowanych przez IKM oraz Miasto Gdańsk, rozpoczynające się 31 maja.

A
A
GDS_2019_pocztowki

Rejestracja spotkań odbywa się on-line, pod adresem www.gdansk.dnisasiadow.pl oraz w siedzibie IKM. Po zatwierdzeniu wydarzenia, do odbioru będzie bezpłatny pakiet startowy, w który znajdują się: poradnik „Jak zorganizować Dzień Sąsiada”, plakaty, zaproszenia, koszulki, balony, kubeczki, talerzyki, torby, wizytówki i gadżety dla dzieci. Pakiety można odebrać od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17.45 i soboty od 10.00 do 14.00 przy ul. Długi Targ 39/40, w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej. Dla wszystkich, którzy po zorganizowaniu wydarzenia podzielą się swoimi doświadczeniami z Gdańskich Dni Sąsiadów, przewidziano nagrody: bony do hipermarketu ogrodniczo-budowlanego, ale najbardziej liczy się tu zacieśnianie więzów sąsiedzkich.

Relacje z dotychczasowych edycji pokazują, że takie spotkanie może zaowocować pozytywnymi zmianami dla najbliższego otoczenia. Świetna zabawa to wartość dodana – mówi Anna Urbańczyk z Instytut Kultury Miejskiej.

Przy organizacji własnego spotkania z okazji Dni Sąsiadów, należy zwrócić uwagę na ważne kwestie organizacyjne. Można to zrobić prawie wszędzie – w mieszkaniu, ogrodzie, na ulicy czy szkolnym boisku, a nawet w parku. Planując je w przestrzeni publicznej, należy wcześniej skontaktować się z podmiotem zarządzającym nią lub Zarządu Dróg i Zieleni, zależnie od wybranego miejsca.

GDS_2018_fot.p.Wlizło 3
GDS 2018, fot.p.Wlizło
 

Zeszłoroczna, 10. edycja Gdańskich Dni Sąsiadów ustanowiła rekord pod względem liczby zgłoszonych spotkań. Mieszkańcy zorganizowali aż 253 wydarzenia, a wzięło w nich udział 19 325 osób. Najbardziej aktywnymi dzielnicami były: Śródmieście, Ujeścisko-Łostowice, Wrzeszcz Górny oraz Chełm.

Mateusz Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy